Artėjant lapkričio 1-ajai – Visų šventųjų dienai dažniau pagalvojame kaip tą dieną papuošime kapus, iš anksto perkame žvakes, ruošiamės išeiginę dieną aplankyti mirusius artimuosius. Latvijoje ši diena  yra eilinė darbo diena, o kapų lankymui ir mirusiųjų pagerbimui čia skiriamas kur kas ilgesnis laikotarpis – maždaug keturios savaitės. Daugelyje Latvijos regionų jis yra skirtingas, bet vidutiniškai jis prasideda po rudens lygiadienio.  

Savaitgalį Vėlių pagerbimo vakare Latvijoje dalyvavo Rokiškio krašto muziejaus muziejininkai bei Rokiškio turizmo ir tradicinių amatų informacijos ir koordinavimo centro folkloro ansamblio „Gastauta“  sutartinių atlikėjos. Į šventę pakvietė 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projekto Nr. LLI-313 „Įspūdinga kelionė dvarų parkais visus metus“ partneriai – Koknesės savivaldybės atstovai.

Vakaro metu buvo dainuojamos dainos, žaidžiami žaidimai, dalijamasi mintimis ir idėjomis, kurias paliko jau mirę žmonės. Tradiciškai buvo prašoma sveikatos ir sėkmės ateinantiems metams.
Šventės pabaigoje  –  pyragas, vaisiai, medus, sūris, žirniai ir pupos bei Vėlinių košė, kuri gaminama iš miežių grūdų – tradicinės Vėlinių vaišės.