Viena 1009 m. diena sėlių žemėje

Rokiškio krašto muziejus 2009 m. parengė ir iš Švietimo ir mokslo ministerijos (respublikos lygmeniu) gavo finansavimą naujam edukacinių programų ciklui „Tūkstantmečio žingsniai per Aukštaitiją“. Šio ciklo uždaviniai – supažindinti Aukštaitijos vaikus ir jaunimą su svarbiausiais 1000-mečio įvykiais, kurie aktualūs šiam kraštui: nuo sėlių genčių gyvenimo praėjusiais mūsų eros amžiais iki dabartinių laikų. Rugsėjo 5 d. buvo organizuota šventė „Viena 1009 m. diena sėlių žemėje“, kuri muziejaus lankytojus perkėlė į XI a. pradžią.

Taip iš tiesų ir buvo…
Muziejaus teritorijoje, prieš rūmus, iš medinių rąstų suręstose palapinėse apsigyveno amatininkai, kurie buvo apsirengę senoviniais rūbais ir demonstravo įvairius darbus. Keramikai Vita ir Darius Vaitkevičiai lipdė ir žiedė puodus, dubenėlius. Vaikai labai noriai mokėsi šio amato. Medžio meistras Saulius Česna su XI a. naudotais įrankiais gamino suolą, rodė įvairiausius jo pagamintus medinius buities rakandus. Drožėjo sūnus pynė tinklus, dukra demonstravo įvijinį pynimą. Gyvosios istorijos klubo „Varingis“ jauni barzdoti vyrukai rengė rokiškėnus šarvais ir vėliau surengė kovas su ginklais. Žvakių liejikai – Onutė Mackevičienė ir Vidmantas Žinka – buvo apsupti ne tik susidomėjusių žmonių būrio, bet ir bičių. Kalvis Maksimas Juozas Mickevičius kalė geležies dirbinius. Atsirado daug norinčių papūsti dumples, pakilnoti kūjį, nusikalti vinį.

Šventėje galėjai apsirengti ir apsiauti kaip buvo nešiojama XI a. Niekas iš šventės neišėjo alkanas. Visi buvo vaišinami žirniene pagal senovinį receptą ir žolelių arbata. Tie, kurie nori tokią arbatą gerti ir namie bei teptis natūraliais kremais, visų šių dalykų ir dar daugiau rado pas žolininkę Adelę Karaliūnaitę. Šventėje dar buvo juostų pynėja Laima Klasinskienė, kibirėlių iš liepos gamintojas Vytautas Butvilas, senovinių muzikos instrumentų meistras Egidijus Virbašius. Rokiškėnai, padedami šaulio Valiaus Kazlausko, išbandė rankos taiklumą šaudydami iš senovinio lanko…

Šventę pradėjo Rokiškio folkloro ansamblis „Gąstauta“ ir Rokiškio vaikų l/d „Linelis“ kolektyvas, parodydami naują kompoziciją „Mes iš žalio lino krašto“. Pavargę ir pailsę nuo įspūdžių gausos, galėjo užeiti į rūmų menę ir ten prisėdę pažiūrėti Kauno laisvalaikio rūmų vaikų tautinių šokių ansamblio „Malūnėlis“ ir Birštono kultūros centro jaunimo šokių grupės „Kupolė“ programą „Laiko ratas”. Koncertinę programą užbaigė folkloro grupė „Sedula“. Žmonės neišsiskirstė iki pat vėlyvo vakaro, nors dangus visą laiką grasino lietumi…

Renginių kalendorius

Renginiai kalendorius

P Pr

A An

T Tr

K Kt

P Pe

Š Še

S Se

0 Renginiai,

0 Renginiai,

0 Renginiai,

0 Renginiai,

2 Renginiai,

1 renginys,

0 Renginiai,

1 renginys,

Edukacinis užsiėmimas PAŽINKIME SAVO VALSTYBĖS ISTORIJĄ DRAUGE

0 Renginiai,

1 renginys,

-

AUTOŽYGIS

1 renginys,

0 Renginiai,

0 Renginiai,

0 Renginiai,

0 Renginiai,

1 renginys,

-

VERBŲ RIŠIMO EDUKACIJA

0 Renginiai,

0 Renginiai,

0 Renginiai,

1 renginys,

0 Renginiai,

1 renginys,

2 Renginiai,

-

VERBŲ RIŠIMO EDUKACIJA

0 Renginiai,

0 Renginiai,

0 Renginiai,

0 Renginiai,

0 Renginiai,

0 Renginiai,

1 renginys,

-

KIAUŠINIŲ MARGINIMO EDUKACIJA

0 Renginiai,

ROKIŠKIO KRAŠTO MUZIEJUS

Teisinė forma: Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Adresas: Tyzenhauzų g. 5, LT-42115, Rokiškis
Įmonės kodas: 190263920; Tel. +370 683  82466
El. paštas: muziejus@rokiskyje.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

NAUJIENŲ PRENUMERATA

ADMINISTRACIJOS DARBO LAIKAS

Pirmadieniais - ketvirtadieniais 8. 00 val. - 17.00 val.;
Penktadieniais 8. 00 val. - 15.45 val.
Pietūs 12.00 val. - 12.45 val.
Prieš šventes dirba 1 val. trumpiau
KAIP MUS RASTI?