Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • ?vyk?s renginys.

Dailininkė Jolantos Gegelevičiūtės parodos ir autorinės knygos “Geometrija” pristatymas

2017 20 spalio, 17:00 - 19:00

Jolantos Gegelevičiūtės parodoje „Geometrija“ pristatomi naujausi dailininkės tapybos darbai. Ilgai dirbusi pastelės ir skaitmeninės grafikos technikomis, menininkė perėjo prie aliejinės tapybos. Visgi menininkės darbų motyvai nepasikeitė. Tai – išsilieję peizažai, dažnai praradę konkrečias, tikslias linijas, bet turintys gamtinį koloritą. Kartais J. Gegelevičiūtės peizažai visiškai abstraktūs, jungiami su lietuvių liaudies ornamentika ar konstruojami naudojantis ataudų ir metmenų kryžiavimosi konstrukciją. Kitais atvejais jie fiksuoja gamtos nuotaiką, tvyrančią šaltą žiemą, lietingą vasarą ar audringą dieną prie jūros.
Švelnūs peizažai ar abstraktus spalvų šėlsmas papildomi geometrinėmis formomis, vis išnyrančiomis šalia gamtos pavidalų. Griežtos linijos ir minkštas tapybiškumas darniai kontrastuoja ir kartu atrodo kaip grubus ir netobulas žmogaus bandymas suklasifikuoti visą mus supantį aplinkinį pasaulį. Visgi pasaulis nesileidžia taip lengvai suprantamas, tad belieka bandyti jį užčiuopti ieškant tūkstančio atspalvių kasdienybėje ir tai perteikti ant drobės. Taip pat – surasti jiems derantį žodžių žaismą. Tad parodoje greta tapybos darbų J. Gegelevičiūtė pristato ir savo eilėraščius, sukurtus specialiai kiekvienam paveikslui. Eilės papildo tapybos darbus, o šie – suteikia erdvę skrieti minčiai.
Atskirai reikia paminėti autorinę J. Gegelevičiūtės knygą „Geometrija“, kuri taip pat pristatoma parodoje. Tai – ne parodos katalogas, nors jame ir yra dauguma eksponuojamų kūrinių. Tai atskiras meno kūrinys – albumas, kurį sudaro ne tik tapyba, bet ir skaitmeninės grafikos darbai. Vaizdai derinami su poezija ir išraiškingu knygos apivavidalinmu, kuris knygos skaitymą paverčia tikru malonumu.
Jolanta Gegelevičiūtė – Vilniuje gyvenanti ir kurianti, iš Rokiškio krašto kilusi menininkė. Studijavo LSSR Valstybiniame dailės institute (dab. Vilniaus dailės akademija), aktyviai užsiima kūrybine veikla. 2008 m. tapo Lietuvos dailinininkų sąjungos nare. Rokiškio krašto muziejuje 2016 m. surengė asmeninę parodą „Per(si)pynimai“.

Informacija

Data:
2017 20 spalio
Laikas:
17:00 - 19:00
Renginio kategorija:

Vieta

Rokiškio krašto muziejus
Tyzenhauzų g. 5
Rokiškis, LT-42115 Lietuva
+ Google žemėlapis
Telefonas:
+370 458 31512
Interneto svetainė:
https://www.muziejusrokiskyje.lt

Organizatorius

Rokiškio krašto muziejus
Telefonas:
8 458 31512
El. paštas:
muziejus@rokiskyje.lt
Interneto svetainė:
www.muziejusrokiskyje.lt