renginiai kraunami

« Visi renginiai

  • ?vyk?s renginys.

Klaus Leo Richter (Austrija) fotografijų paroda „Bajorai”

Liepa 24 d.

Liepos 24 d. – rugpjūčio 31 d. Rokiškio krašto muziejuje veikia Lietuvoje gyvenančio jauno menininko Klaus Richter paroda „Bajorai“, kurioje fotografas nagrinėja vieno Lietuvos kaimo istoriją.

„Mano tikslas brėžti praeities ir dabarties naratyvą, pasitelkiant ne tik mano sukurtus darbus, bet ir Bajoruose gyvenančių šeimų albumų nuotraukas bei jų interviu atsakymus“, – teigia autorius.

Fotografijomis menininkas kalba apie užmirštus žmones, gyvenančius marginalizuotoje Europos dalyje, o kartu ir apie nūdienos Lietuvos visuomenę. Tačiau ši serija ne tik apie mažą visuomenės dalį. Greitai galima susidaryti įspūdį, jog „Bajorų“ serija reflektuoja ir trauminę mūsų visuomenės patirtį bei neišspręstas ir užmirštas praeities temas.

Albumuose rastos nuotraukos reprodukuojamos ant tekstilės, tokiu būdu atkreipiant dėmesį į daiktiškumą ir laikinumą. Pažvelgus į fotografijų serijos atvaizdus, akivaizdžiai jaučiamas praėjęs laikas. Menininko žvilgsnis tarytum krypsta į yrančius objektus, kurių jau greitai nebeliks.

„Bajorai“ yra Vilniaus dailės akademijos Fotografijos ir medijos meno programos magistranto Klauso Richterio baigiamasis darbas. Prieš persikraustydamas gyventi į Bajorus 2017 m., jis gyveno Berlyne, Vokietijoje, kur 2016 m. baigė studijas Ostkreuzo fotografijos mokykloje. Jo baigiamasis darbas buvo dokumentinės fotografijos ciklas „Cikoria“ apie romų bendruomenę Vengrijoje. 2012 m. jis įgijo tarptautinio vystymo bakalauro laipsnį Vienos universitete. Klausas Richteris gimė ir užaugo Vienoje.

Parodą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba

Paroda veiks iki rugpjūčio 31 dienos

Informacija

Data:
Liepa 24 d.
Renginio kategorija: