Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

Kamerinės muzikos vakaras

27 birželio d., 16:00 - 17:00

Nemokama

Dalyvauja:

Dalia Dėdinskaite / smuikas

Gleb Pyšniak / violončelė

Simona Zajančauskaitė / fortepijonas

Programoje: F. Chopin, P. Vasks, A. Piazzolla

2021 metais muzikos pasaulis ruošiasi ypatingam jubiliejui – tango novatoriaus ir revoliucionieriaus Ástor Piazzolla gimimo šimtmečiui.

Paryžius, Niujorkas ir Buenos Airės; argentinietiškas tango, klasikinė muzika ir džiazas – gyvenimas tarp skirtingų miestų ir muzikinių stilių suformavo unikalų Ástoro Piazzollos kūrybinį braižą, kuriam publika neabejinga jau daugiau nei pusę amžiaus. Koncerte „Metų laikai Buenos Airėse“ smuikininkė Dalia Dėdinskaitė, violončelininkas Glebas Pyšniakas ir pianistė Simona Zajančauskaitė kvies kartu leistis į muzikinę kelionę tarp skirtingų žemynų, kultūrų ir žanrų, skambant Á. Piazzollos kūriniui „Metų laikai“.

Á. Piazzola laikomas tradicinės tango muzikos revoliucionieriumi, su tango sujungęs džiazo, klasikinės muzikos elementus ir sukūręs taip vadinamą „naująjį tango“ (Nuevo tango). Per savo ilgametę karjerą muzikas rengdavo pasirodymus su įvairiais orkestrais, susilaukė didelio pripažinimo ir buvo pramintas „El Gran Ástor“. Jo muzikinį stilių suformavo pažintis su džiazo muzika vaikystėje gyvenant Niujorke. Á. Piazzolla mokėsi groti akordeonu, o skambinti fortepijonu jį mokė pats Sergejus Rachmaninovas. Nors pradžioje Á. Piazzolla grojo tradicinį tango, tačiau vis labiau linko prie to, kad tango skirtas ne šokiui, o klausymui. Kompozitorius dirbo Buenos Airių Kolono teatre, rengė koncertus Lotynų Amerikos, Europos, JAV miestuose. Per paskutiniuosius 10 savo gyvenimo metų Piazzolla sukūrė virš 300 tango, 50 melodijų kino filmams, muzikos spektakliams, baletams. 1992 m. jo kūrinys „Oblivion“ nominuotas „Grammy“ apdovanojimui geriausios instrumentinės kompozicijos kategorijoje.

Koncerte „Vien tik Piazzolla“ skambės rinktiniai kompozitoriaus kūriniai. Tai „Metų laikai Buenos Airėse“, orginaliai kurtas kaip keturios atskiros kompozicijos. Kaip ir nurodo pavadinimas, šiuo opusu autorius pasakoja apie metų laikus  „Le Grand Tango“ kompozitorius skyrė violončelininkui Mstislavui Rostropovičiui, kuris ilgus metus į tai dėmesio nekreipė, tačiau vėliau netikėtai liko sužavėtas Á. Piazzollos talentu. Tik po aštuonerių metų jis šį kūrinį atliko viešai, o dar vėliau ir įrašė. „Le Grand Tango“ atskleidžia tikrąją „naujojo tango“ dvasią, kurioje susijungia tradiciniai tango ritmai ir džiazo įkvėptas sinkopavimas.

Informacija

Data:
27 birželio d.
Laikas:
16:00 - 17:00
Kaina:
Nemokama
Renginio Categories:
,
Interneto svetainė:
https://www.rokiskiofestivalis.com/