renginiai kraunami

« Visi renginiai

  • įvykęs renginys.

Paroda „Arbata, kava ir ne tik….“

2020 2 Sausis, 10:00 - 18:00

1Eur

Iki vasario 2 dienos veikia paroda iš Lietuvos   kulinarinio paveldo muziejaus rinkinių „Arbata, kava ir ne tik….“ Paroda –  projekto „Rokiškis – Lietuvos  kultūros sostinė  2019“ dalis.  Joje  eksponuojama 500 Lietuvos kulinarinio paveldo muziejaus XVII–XX a.  eksponatų.  Tai  ir paveikslai kulinarine tema,  arbatos ir kavos ceremonijoms skirti sidabriniai stalo įrankiai, ir indai, porcelianiniai servizai, lėkštės, puodeliai, įvairiausio dydžio ir formos virduliai („samovarai“), rankinės kavamalės, arbatinukai, grafinai, bokalai, butelių atidarytuvai, stiklinių laikikliai, kulinarinės knygos.

Pats rečiausias eksponatas parodoje – 2006 m. pagal  specialų Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos užsakymą Liuksemburgo bei  „Jiesios“ meistrų pagamintas kaulo porceliano indų servizas, dekoruotas Lietuvos Respublikos Prezidento herbu. Iš jo iškilminguose priėmimuose vaišinosi Jungtinės Karalystės Karalienė Elžbieta II ir Edinburgo Hercogas Filipas, Japonijos imperatorius Akihito su žmona Michiko, Belgijos karališkoji pora, Švedijos karalienė.

Ekspozicijoje nemažai daiktų, kuriuos galima vadinti užmirštais ar net visiškai nematytais. Tai XVIII–XIX a. karietų barai,  sidabrinės ir pasidabruotos gabalinio cukraus skaldymui skirtos žnyplės, porcelianinis arbatos servizas Tet-a-Tet iš Prūsijos, buljonetė. Dėmesio verti  virdulys arbatai su karališka karūna ir herbais, 1897 m. carinėje Rusijoje „Kalčugino“  manufaktūroje pagaminta rankinė kavamalė,  1779-ųjų m. alavinis dubuo ir daug kitų eksponatų. Tarp jų ir keli leidiniai iš tūkstantinės  muziejaus  kulinarinių knygų kolekcijos. Norėtųsi paminėti  „Gospodyni Litewska“. Muziejus yra surinkęs visus šios knygos leidinius nuo 1821-ųjų iki 1936 metų. Eksponatų eksponatas – Vilniaus gyventojo Ivano Janovičiaus  1874 m. pajamų ir išlaidų užrašų knygutė, rašyta ranka. Joje aprašyta kiek jis išleido kapeikų maistui, žvakėms, tabakui, tarno išlaikymui, degtinei, kam kiek paskolino.

Parodos organizatorius – projekto „Rokiškis – Lietuvos kultūros sostinė 2019“ ambasadorius  Vaclovas Kontrauskas.

Parodos rėmėjai: UAB IDA BASAR, Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija, laikraštis „Gimtasis Rokiškis“, juvelyras Kazimieras Simanonis, stiklo menininkas Remigijus Kriukas. Parodos draugas – Lietuvos muziejų asociacija.

Parodą kviečiame aplankyti iki vasario 2  d. Rokiškio krašto muziejuje, Tyzenhauzų g. 5, Rokiškyje. Telefonas  pasiteirauti  8-458 31512

Lietuvos kulinarinio paveldo muziejų galite aplankyti Vilniuje, Bokšto g. 9 nuo 11.00 iki 15.00 val. darbo dienomis.

Informacija

Data:
2020 2 Sausis
Laikas:
10:00 - 18:00
Kaina:
1Eur
Renginio kategorija:

Organizatorius

Rokiškio krašto muziejus
Telefonas:
8 458 31512
El. paštas:
muziejus@rokiskyje.lt
Interneto svetain?:
www.muziejusrokiskyje.lt