Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • event jau ivyko.

Paroda „DEMOKRATIJOS KELIU: KAZIUI GRINIUI – 150“

2018 sausio 16, 10:00 - 18:00

Lietuvos Respublikos Seimas 2016-uosius paskelbė Prezidento Kazio Griniaus metais. Ta proga, minint 150-ąsias Kazio Griniaus gimimo metines, 2016 m. gegužės 15-osios, Steigiamojo Seimo susirinkimo dienos, išvakarėse Lietuvos Respublikos Seime buvo atidaryta paroda, skirta šiai iškiliai Lietuvos valstybingumo asmenybei.

Bene labiausiai Kazys Grinius žinomas kaip Lietuvos atgimimo veikėjas, varpininkas, gydytojas ir Lietuvos Respublikos Prezidentas, ypač dėl 1926 m. gruodžio 17 d. valstybės perversmo, lėmusio trumpą jo kadenciją ir pakreipusio tolesnio Lietuvos politinio gyvenimo raidą autoritarizmo kryptimi. Plačiajai visuomenei mažiau žinoma jo parlamentinė veikla. Politine prasme Kazys Grinius simbolizavo Lietuvos parlamentarizmo suklestėjimą. Jis buvo visų keturių 1920–1926 m. laikotarpiu demokratiškai, visuotiniuose rinkimuose išrinktų Seimų (Steigiamojo Seimo, I, II ir III Seimų) narys, atstovavo Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjungai. Kazys Grinius vienintelis iš ano meto Lietuvos politikų buvo Seimo narys, Ministras Pirmininkas ir Respublikos Prezidentas. Jis vadovavo pirmajai parlamentinei Lietuvos Vyriausybei. Pats Kazys Grinius buvo ištikimas laisvės, demokratijos ir teisės viršenybės principų sergėtojas, Lietuvą matęs tik kaip demokratinę Respubliką ir to visą gyvenimą nuosekliai siekęs.

Ši paroda ne tik vizualinis pasakojimas apie Kazį Grinių, bet ir mokslinis ikonografijos tyrimas. Parodos rengėjai patikslino istoriografijoje klaidingai pristatomus parlamentarizmo istorijai svarbius ikonografinius šaltinius.

Paroda buvo eksponuojama įvairiose Lietuvos švietimo įstaigose. O 2016 m. liepos 5 d. su vertimu į anglų kalbą paroda buvo atverta Lietuvos Respublikos ambasadoje Vašingtone, vėliau eksponuota Lietuvos Respublikos konsulate Niujorke ir pristatyta Jungtinių Amerikos Valstijų lietuvių bendruomenėms. Dvikalbio parodos aprašymo egzemplioriaus leidybą parėmė Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija.

Parodą parengė Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijos Informacijos ir komunikacijos departamento Parlamentarizmo istorinės atminties skyrius.

Parodos koncepcijos ir tekstų autoriai – Žydrūnas Mačiukas ir dr. Vilma Akmenytė-Ruzgienė, nuotraukų redaktoriai – Andrius Petrulevičius ir Neringa Motiejūnaitė-Lilienė, parodos dizainerė – Neringa Motiejūnaitė-Lilienė. Spaudos darbus atliko UAB „Vizualiniai
projektai“

Informacija

Data:
2018 sausio 16
Laikas:
10:00 - 18:00
Renginys Category:

Vieta

Rokiškio krašto muziejus
Tyzenhauzų g. 5
Rokiškis, LT-42115 Lietuva
+ Google žemėlapis
Telefonas:
+370 458 52835
Interneto svetainė:
http://www.muziejusrokiskyje.lt

Organizatorius

Lietuvos Respublikos Seimas
Interneto svetainė:
http://lrs.lt