renginiai kraunami

« Visi renginiai

  • įvykęs renginys.

Spektaklis ŽALIA GYVA

27 Sausis d., 11:15 - 12:05

SPEKTAKLIS ISTORINE TEMA „ŽALIA GYVA“, skirtas Vilniaus pirmajam paminėjimui prieš 700 metų.
Žalia gyva – senas vaikų žaidimas. Jį Vilniuje ir apylinkėse žaidė pokario vaikai – bet kuriuo momentu vaikas galėjo ištarti „žalia gyva“ ir draugas turėjo parodyti prie savo kūno glaudžiamą žalią, gyvą lapą, gėlės žiedą ar pan. Žiemą tai buvo nelengva užduotis!
Profesionali kūrybinė grupė pasitelkusi nuotraukas, literatūrinę medžiagą (daugiausia naudota G.Mareckaitės knygos „Anapus ir anapus Vilniaus vartų“ medžiaga), gyvus prisiminimus kūrybiškai ir jautriai sudėliojo originalų scenarijų, kurio veikėjai – įvairių tautybių, įvairių laikotarpių mažieji Vilniaus gyventojai. O istorijos – pačios įvairiausios – ir labai linksmos, ir liūdnos, ir sukrečiančios – tokios, kokia Vilniaus ir visos Lietuvos istorija (iš Vokietijos bėgiais keliaujančio ir ieškančio tėvų berniuko istorija, mergaitės su ožkele, gyvenančios Aušros vartų palėpėje, žydų berniuko Romeno meilės istorija ir kt.).
Tai – tarsi gyva istorijos pamoka, skatinanti prisiminti, telktis ir didžiuotis savo miesto istorija, vystanti kritinį mąstymą, kūrybiškumą. O taip pat prasmingai paminėti 700-ąjį Vilniaus gimtadienį!
Spektaklio tikslas – pasiūlyti profesionalų teatro pasirodymą vaikams, šeimoms, kelti mintis apie savo šalies istoriją ir istorines aplinkybes, skatinti daugiakultūriškumo, tolerancijos, pozityvumo idėjas, siekti kritinio mąstymo įgūdžių, meno įvairovės sklaidos, bei jaustis istorijos kūrėjų dalimi (spektaklio metu žiūrovai įtraukiami į interaktyvų veiksmą – visi esame istorijos kūrėjai!).
Spektaklis ŽALIA GYVA D.Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalyje pripažintas geriausiu 2016 m. spektakliu vaikams!
Režisierė Agnė Sunklodaitė
scenografė Giedrė Brazytė
kompozitorius Žilvinas Ramanauskas
aktoriai Dalia Mikoliūnaitė, Žilvinas Ramanauskas
Bilieto kaina 3 Eur
tel. bilietų rezervacijai 8 682 48017
Trukmė 50 min.
Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba

Informacija

Data:
27 Sausis d.
Laikas:
11:15 - 12:05
Renginio kategorija: