Skaitmeninė biblioteka

Muziejaus fondai – tikras istorijos lobynas. Muziejuje sukaupta daugiau kaip 100 tūkst. eksponatų. Šiandien vienas iš pagrindinių uždavinių ne tik rinkti, saugoti, tirti, restauruoti eksponatus, bet ir supažindinti visuomenę su itin vertingais dokumentais, fotografijomis, knygų kolekcija ir kitomis kultūros
paveldo vertybėmis, kurios būtų pasiekiamos per virtualią biblioteką – skaitmeninant eksponatus.

Projektas „Rokiškio krašto muziejaus skaitmeninė biblioteka“ – atsakas į vis didėjantį poreikį perkelti į virtualią erdvę tas muziejines vertybes, kurios yra saugomos muziejaus saugyklose ir nėra prieinamos plačiajai visuomenei.

Skaitmeninant eksponatus bus išsaugotas Lietuvos kultūros paveldas, taps prieinamesnės muziejinės vertybės, kurios pritrauks akademinę visuomenę šio paveldo moksliniams tyrinėjimams bei kitus lankytojus, besidominčius kultūros paveldo išsaugojimu. Skaitmeninami didelę istorinę reikšmę turintys dokumentai, knygos, fotografijos ir kiti eksponatai.

2010 m. skaitmeninė biblioteka pirmiausia padėjo dienos šviesą išvysti svarbiausiam muziejaus dokumentui iš Rokiškio dvaro archyvo rinkinio – bylai (RKM-4035), kurioje 1825 m. Rokiškio grafystės dvarų apyrašai. Tai smulkus kiekvieno dvaro pastato aprašymas, nurodytos miestelių gatvės, jose esantys pastatai, smulkiai aprašytos karčemos, dvaro daržai ir sodai. Yra miestiečių sąrašai, dvarams priklausantys kaimai, juose gyvenantys valstiečiai, surašytos jų prievolės dvarui ir kt. Šiuo vertingu dokumentu pradedame kurti „Rokiškio krašto muziejaus skaitmeninę biblioteką“. Byla dažnai naudojasi mokslininkai, besidomintys Rokiškio krašto istorija, studentai, rašydami kontrolinius, kursinius darbus, dažnai kreipiasi žmonės, ieškantys byloje savo genealogijos šaknų.

2010–2015 m. vykdytų projektų „Rokiškio krašto muziejaus skaitmeninės bibliotekos plėtimas ir informacijos talpinimas“ dėka „Skaitmeninėje bibliotekoje“ iš viso yra 23 Rokiškio grafystės dvarų bylos, jose – apie 21 tūkst. skaitmeninių puslapių (failų), Rokiškio apskrities stambių žemės savininkų . 1924–1926 m. žemių parceliacijos sąrašas (RKM-35054), Georgo Brauno (1541–1622) žinomiausių pasaulio miestų atlasas „Civitates orbis terrarum“, išleistas 1575 m., Kelne (Köln), Vokietija (RKM-2886).

Toliau bus skaitmeninami Rokiškio dvaro archyvo dokumentai, bažnyčių ir asmenų archyvai, fotografijos, kiti reti leidiniai..

Projektą „Rokiškio krašto skaitmeninė biblioteka“ finansuoja Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, Rokiškio rajono savivaldybė, Rokiškio krašto muziejus.

Renginių kalendorius

Renginiai kalendorius

P Pr

A An

T Tr

K Kt

P Pe

Š Še

S Se

2 Renginiai,

ŽMOGUS IR MIESTAS | Panevėžio tarptautinės bienalės paroda

2 Renginiai,

1 renginys,

2 Renginiai,

PRIMITYVIOJI TAPYBA | Šeštoji respublikinė konkursinė paroda Monikos Bičiūnienės premijai laimėti

4 Renginiai,

1000 KALĖDŲ | Paroda

5 Renginiai,

3 Renginiai,

4 Renginiai,

4 Renginiai,

4 Renginiai,

4 Renginiai,

6 Renginiai,

5 Renginiai,

3 Renginiai,

4 Renginiai,

4 Renginiai,

3 Renginiai,

3 Renginiai,

5 Renginiai,

-

Koncertas PAKELKIM TAURES PADĖKOS

3 Renginiai,

2 Renginiai,

3 Renginiai,

3 Renginiai,

3 Renginiai,

2 Renginiai,

3 Renginiai,

ROKIŠKIO KRAŠTO MUZIEJUS

Teisinė forma: Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Adresas: Tyzenhauzų g. 5, LT-42115, Rokiškis
Įmonės kodas: 190263920; Tel. +370 683  82466
El. paštas: muziejus@rokiskyje.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

NAUJIENŲ PRENUMERATA

ADMINISTRACIJOS DARBO LAIKAS

Pirmadieniais - ketvirtadieniais 8. 00 val. - 17.00 val.;
Penktadieniais 8. 00 val. - 15.45 val.
Pietūs 12.00 val. - 12.45 val.
Prieš šventes dirba 1 val. trumpiau
KAIP MUS RASTI?