Rokiškio krašto muziejus, kartu su dar 24 šalies muziejais, įgyvendino projektą „Skaitmeninis turinys apie Lietuvos valstybės kūrimosi laikotarpį liudijantį dokumentinį paveldą – nacionaliniuose ir tarptautiniuose portaluose“.

Dar 2016 m. pavasarį šalies gyventojai, įstaigos ir organizacijos buvo kviečiami pasidalinti savo asmeniniuose ir institucijų archyvuose saugomais dar neviešintais dokumentais, nuotraukomis, rankraščiais, kurie iškalbingai pasakoja apie Lietuvos kelią į valstybingumą ir jo pagrindų stiprinimą nuo XIX a. pab. iki šių dienų.

Projekto metu Lietuvos muziejai surinko, ištyrinėjo ir suskaitmenino daugiau negu 4 tūkst. įvairių dokumentinio paveldo objektų. Rokiškio krašto muziejus šio projekto metu savo fondus papildė per 220 vienetų originalių fotografijų ir dokumentų ir daugiau kaip 250 fotografijų skaitmenini kopijų. Didžioji dalis šalies muziejuose surinktų objektų buvo aprašyta Lietuvos integralioje muziejų informacinėje sistemoje (LIMIS). Duomenys apie daugiau negu 2 tūkst. objektų yra paviešinti LIMIS portale www.limis.lt, virtualios elektroninio paveldo informacinės sistemos portale „E. paveldas“ www.epaveldas.lt ir didžiausiame Europos kultūros paveldo portale Europeana www.europeana.eu.

200 atrinktų teminių vaizdų panaudoti kuriant mobilią stendinę parodą „Lietuvos Nepriklausomybės kelias: asmenybės, įvykiai“. Parodoje – 23 mobilūs stendai, kiekviename iš jų – vis kita Lietuvos Nepriklausomybės kelią iliustruojanti istorija. Parodoje pristatomos nuotraukos, kuriose įamžinti ne tik tokie gerai žinomi valstybės ir visuomenės veikėjai kaip Jonas Basanavičius ar Vytautas Landsbergis, bet ir kiti garbūs Lietuvos žmonės, kurie aktyviai dalyvavo tautiniame judėjime, dėjo ir stiprino mūsų valstybės pagrindus įvairiuose šalies regionuose.
Iš Rokiškio krašto muziejaus pateiktų fotografijų ir dokumentų sukurtas stendas „Lietuvos pašto istorijos fragmentai“. Jame – tarpukario pašto darbuotojo – fotografo, kolekcionieriaus rokiškėno Jono Masiulio (1904–1989) sūnaus Benjamino Algirdo Masiulio muziejui perduoti dokumentiniai eksponatai.

Stendinę parodą parengė Lietuvos dailės muziejaus filialas Lietuvos muziejų informacijos, skaitmeninimo ir LIMIS centras (LM ISC LIMIS). Nuo 2017 m. sausio 2 d. paroda keliaus po šalies kultūros ir švietimo įstaigas. Su paroda galima susipažinti internete adresu www.ldm.lt

Projektą rėmė Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, projekte dalyvavę muziejai.