Audiniai – tai viena iš turtingiausių ir gražiausių lietuvių liaudies meno šakų. Išlikę audiniai kalba apie didelį meniškumą, gilias tradicijas.

Gegužės 18 d. sukako 100 metų, kai Bagdoniškio kaime gimė garsi Rokiškio krašto audėja Elena Pipinienė. Austi dvinytį ir keturnytį ji pramoko jau vaikystėje, tėvų namuose. Būdama 13 metų išėjo į Rokiškį mokytis siuvimo amato. Tačiau amatų mokykloje suprato, kad ji nori tik austi ir šio amato pradėjo mokytis pas jau išgarsėjusį meistrą, būsimą savo sutuoktinį Juozą Pipinį. Turėdama grožio supratimą, Elena greitai perprato spalvų derinimo paslaptis, raštų kompozicijas.

Nuo 1940 m. Juozo ir Elenos gyvenimas ir kūryba pasuko bendra vaga. Dvi meniškos sielos sudarė vienas kitą papildantį kūrybingą duetą: abu kūrė raštus, abu derino spalvas, abu audė, abu dalinosi sumanymais, abu dirbo namudininkais „Dailės“ kombinate.

Vėliau prasidėjo parodos Rokiškyje, Vilniuje ir svečiose šalyse. E. Pipinienės darbai stebina subtiliu skoniu,  liaudies meno senųjų tradicijų suvokimu.

(Parengta pagal katalogą  „Audėjai Juozas ir Elena Pipiniai“, Rokiškio krašto muziejus, 2009)