Rokiškio krašto muziejaus muziejininkų ekspedicija tęsiasi – aplankytas Žiobiškis. 

Pirmosios gyvenvietės šioje apylinkėje rašytiniuose šaltiniuose paminėtos dar XVI a. pabaigoje. 1803 m. Žiobiškyje įkurta parapija ir pastatyta medinė bažnyčia, jau tuo metu nedidelė gyvenvietė vadinta miesteliu. 

Dabartinė akmenų ir plytų mūro neogotikinė Šv. arkangelo Mykolo bažnyčia, pastatyta 1911 m. klebono Vincento Zapkaus rūpesčiu, iš karto patraukia dėmesį įvažiavus į Žiobiškį. Dėkojame Teresei Strazdaitei, kurios dėka galėjom patekti į pašaliniams sunkiai prieinamus į bažnyčios užkaborius, nufotografuoti senus liturginius drabužius ir indus. 

Be jau minėtos bažnyčios, aplankėme ir daugiau šio krašto praeitį menančių objektų – Žiobiškio miestelio kapines, senąsias Mitragalio kapines, Bulovo žuvimo vietą.

Aplankyti ir užfiksuoti objektus, menančius Žiobiškio praeitį, buvo svarbus ekspedicijos uždavinys. Tačiau ne mažiau svarbu buvo aplankyti ir užrašyti vietos gyventojų atsiminimus. Išskirtinėmis istorijomis dalinosi Janina Dabužinskienė, Jaroslava Grundienė, Regina Kirstukienė, Valerija Dručiūnienė, Elvyra Dangutė Aleksejeva, T. Strazdaitė, Tatjana Pliuškienė, Janina Acimavičienė, Tatjana Daunienė, Liudgarda Spietinienė, Janina Kuzmickienė, Liucija Kirstukienė, Danas Stočkus. Dalis aplankytų gyventojų muziejui saugoti perdavė senų fotografijų, buities daiktų, rankdarbių, už kuriuos esame nuoširdžiai dėkingi.

Ekspedicija po Rokiškio kaimiškąją seniūnija bus tęsiama 2024 metais.

Muziejininkas Justinas Malcius