Stebuklų stebuklas – į Rokiškio dvaro parką ištrūko gyvūnai iš nuostabiojo Camille Saint-Saëns „Žvėrių karnavalo“! Kviečiame vaikus ir jų tėvelius, senelius, brolius, seseris ir mielus draugus patyrinėti nepaprastą dvaro parką, atskleisti jo paslaptis, o vėliau, kūrybinių dirbtuvių metu, patiems pasigaminti liūtą ar kitą žvėrį, mokantį atverti nasrus taip plačiai, kad tokį išvydęs ir pats kompozitorius būtų neatsispyręs pagundai įtraukti vieną kitą operos ariją į savąją zoologinę fantaziją!
Į kūrybinį nuotykį leisimės kartu su Rokiškio krašto muziejaus edukatorėmis Santa ir Jurgita.
Nuo 2023 m. gruodžio vidurio Rokiškio dvaro parke atsirado GRAFO KONSTANTINO TYZENHAUZO PARKOTEKA – žvėrių figūrėlės su QR kodais, nuvedančiais į nuotaikingus Camille Saint-Saëns didžiosios zoologinės fantazijos kūrinius, taip pat atsirado stendas apie dvaro parko istoriją, medžius, paukščius ir nenuspėjamą, bet visur suspėjusį grafą Konstantiną Tyzenhauzą.
„Muziejininkų fantazija – beribė. Galvojome, kaip būtų nuostabu, jei muziejaus lankytojai senutėlį Rokiškio dvaro parką galėtų išvysti Rokiškio grafo K. Tyzenhauzo akimis. Grafas Konstantinas buvo žymus gamtininkas, ornitologas, priklausė ne vienai mokslo akademijai Europoje, taip pat tapė, griežė violončele, rašė knygas ir straipsnius, vyko į mokslines ekspedicijas, kolekcionavo, ir visa tai, galima sakyti, atliekamu nuo tiesioginių pareigų laiku. Atrodo, kad tai buvo žmogus, kurio viduje negeso pasaulio pažinimo ir gyvenimo aistros vulkanas, nuolat vedęs jį pirmyn. Grafas Konstantinas įkvėpė mus naujai suvokti parko erdvę – ne tik kaip poilsio, atgaivos, bet ir kaip tyrinėjimo bei edukacijos erdvę. O kuo parkas senesnis, tuo daugiau jame paslapčių – nuo šikšnosparnių kolonijų iki apsamanojusių antkapių gyvūnėliams. Parkas kaip savotiška gamtos biblioteka arba – parkoteka“, – apie idėją parke kurti Grafo Konstantino Tyzenhauzo parkoteką pasakojo Rokiškio krašto muziejaus Lankytojų aptarnavimo ir edukacijų skyriaus vedėja Santa Kančytė.
Idėjos esmė paprasta – vis pildyti parką edukaciniais elementais, kurie leistų šią erdvę atrasti naujai, netikėtai. Svarbiausia iš parko nepadaryti disneilendo, leisti jam būti savimi, su šimtamečiais medžiais ir didžiaisiais puošniažygiais vabalais, bet kartu sukurti paskatų pabūti parke truputį ilgiau ir įsižiūrėti į jį atidžiau.
„Labai apsidžiaugėme, kai prie šio projekto sutiko prisidėti iš Rokiškio kilusios ir rokiškėnų labai mylimos seserys Simona ir Justina Zajančauskaitės. Tiesą sakant, pastebėjome, kad daugelį metų judviejų Rokiškiui dovanojamas klasikinės muzikos festivalis vis dažniau kviečia mus, vietinius, iš naujo pažvelgti į kiek primirštą dvaro parką. Tad prieš dvejus metus festivalio metu atliktas K. Sen-Sanso muzikinis pokštas – nuostabus „Žvėrių karnavalo“ kūrinys – įkvėpė mus pratęsti improvizaciją gamtos ir meno tema. Kodėl gi grafystės planuose pažymėtas, bet pranykęs dvaro žvėrynas negalėtų atgimti parke nauju „Žvėrių karnavalo“ pavidalu? Seserys Zajančauskaitės maloniai sutiko pasidalinti jų išleisto kūrinio įrašu, o mes pasirūpinome, kad parke atsirastų gyvūnų figūrėlės su nuorodomis į kūrinius“, – kalbėjo muziejininkė.