Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • įvykęs renginys.

PRAGIEDRĖJUSI NAKTIS | XVII Rokiškio klasikinės muzikos festivalis

Lie 18 d., 19:30 - 20:30

5Eur
Justina Zajančauskaitė / smuikas
Rokas Vaitkevičius / violončelė
Simona Zajančauskaitė / fortepijonas
Minint austrų kompozitoriaus, Naujosios Vienos mokyklos įkūrėjo A. Schönbergo (1874–1951) 150-ąsias gimimo metines, XVII Rokiškio klasikinės muzikos festivalio baigiamajame koncerte skambės vienas svarbiausių jo kamerinės muzikos opusų – fortepijoninis trio „Pragiedrėjusi naktis“. Šį vakarą kūrinį atliks smuikininkė Justina Zajančauskaitė, violončelininkas Rokas Vaitkevičius ir pianistė Simona Zajančauskaitė.
Pradėjęs kurti ties XX a. slenksčiu, 1899-aisiais, Schönbergas šį kūrinį parašė vos per tris savaites, nors vėliau net triskart grįžo prie šios itin jam svarbios partitūros, ją peržiūrėjo ir gyvenimo pabaigoje. Muzikinę kūrinio dramaturgiją įkvėpė ekspresionizmui artimo vokiečių poeto Richardo Dehmelio(1863–1920) poema iš rinkinio „Vyras ir moteris“. Jame pasakojama apie mėnesienoje vaikštinėjančius vyrą ir moterį, kuri atskleidžia mylimajam paslaptį: ji laukiasi kito vyro kūdikio… Kūrinys įamžino kompozitoriaus jausmus sutikus savo mokytojo Alexandro Zemlinskio seserį Matildą – būsimą A. Schönbergo žmoną.
Justina Zajančauskaitė jau 17 metų gyvena Prancūzijoje, tačiau jai ypatingai svarbus ryšys su Lietuva ir jos menininkais. Tarptautiniai kultūriniai mainai yra neatsiejama muzikės dalis, tad savo veiklomis bei iniciatyvomis ji siekia kuo labiau plėtoti ir aktyvinti šį lauką ir garsinti Lietuvos vardą visame pasaulyje.
Baigusi Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą (prof. J. Dvariono kl.), Justina tęsė mokslus Nacionalinėje Paryžiaus muzikos konservatorijoje (CNSMD de Paris) profesorių prof. Boris Garlitsky, magistro laipsnį prof. Olivier Charlier klasėse, kurias baigė su pagyrimu ir solisto diplomu.
Smuikininkė yra daugelio tarptautinių konkursų, tokių kaip Balio Dvariono, „Pavasario sonata“, J. Heifetz ir kt. laureatė, daugelio tarptautinių festivalių Lietuvoje, Prancūzijoje, Belgijoje, Liuksemburge dalyvė. Justina yra fondo „Nadia et Lili Boulanger”, Fondo „Tarrazi”, fondo „La Fondation pour la Vocation” laureatė.
Kamerinė muzika Justinai yra itin artima ir užima ypatingą vietą jos muzikiniame gyvenime. Ji turi keletą ansamblių (duetas su seserimi Simona Zajančauskaite, fortepijoninis trio „I palpiti”, styginių kvartetas „Elysée”, styginių sekstetas „Hypnos”), su kuriais nuolat yra kviečiama pristatyti naujas programas. 2020-2021 m. Justina buvo styginių kvarteto „Elysée” primarija, su kuriuo įrašė penkias kritikų puikiai įvertintas ir apdovanotas kompaktines plokšteles su iki tol dar niekada neįrašytais kvartetais. 2020 m. Justina laimėjo konkursą į Paryžiaus „Orchestre National d’ile de France”, nuo to laiko ji yra šio simfoninio orkestro narė.
Nuo 2007 m. kartu su seserimi pianiste Simona Zajančauskaitė savo gimtajame mieste rengia ir organizuoja „Rokiškio klasikinės muzikos festivalį”.
Rokas Vaitkevičius – vienas ryškiausių Lietuvos violončelininkų, apjungiantis ilgas tradicijas puoselėjančią lietuviškąją ir vakarų Europos violončelės mokyklas. Baigęs J. Naujalio muzikos gimnaziją, studijas tęsė LMTA prof. R. Armono klasėje. Rokas taip pat yra Europos kamerinės muzikos akademijoje (ECMA) absolventas. Šiuo metu Rokas yra styginių kvarteto METTIS ir violončelių ansamblio CELLO CLUB narys, LNOBT orkestro violončelių grupės koncertmeisteris bei LMTA kamerinio ansamblio ir styginių instrumentų katedrų dėstytojas.
Ypatingai svarbų vaidmenį violončelininko gyvenime užima styginių kvartetas METTIS, su kurio 2016 metais laimėjo 2-ąją vietą ir specialų prizą prestižiniame Bordo styginių kvartetų konkurse bei pirmąją vietą V. Rimbotti kvartetų konkurse Florencijoje, o 2017 metų gegužę pirmajame tarptautiniame Klaipėdos violončelininkų konkurse laimėjo 3-iąją vietą, specialų prizą už Anatolijaus Šenderovo kūrinio atlikimą bei publikos simpatijos prizą. Kvartetas yra surengęs koncertines gastroles Kinijoje, 2018 m. debiutavo Izraelyje, Panamoje, JAV ir Kanadoje.
Kartu su METTIS kvartetu yra koncertavęs tokiose salėse kaip Wigmore Hall Londone, Konzerthaus Berlyne, Fundacao Calouste Gulbenkian Lisabonoje, Laeiszhalle Hamburge, Hotel des Invalides Paryžiuje, Washington Galery of Arts Vašingtone. Verta paminėti šiuos festivalius: Montplellier Radio France, Luberon, Aix-en- Provence (Prancūzija), Haydn (Vengrija), Utrecht (Olandija) bei Vilniaus festivalis. Muzikas bendradarbiavo kartu su Sergey Krylov, Miguel da Silva, Quartetto di Cremona, Mūza Rubackyte, Alexander Paley. Violončelininko diskografijoje – 7 kompaktinės plokštelės.
Pianistė Simona Zajančauskaitė yra ryški šių dienų atlikėja: ji aktyviai koncertuoja ir kaip solistė, ir įvairių kamerinių ansamblių sudėtyje. Simonos muzikinį kelią praturtino susitikimai ir pamokos su Maestro M. Rostropovich, Prof. L. Berman, Prof. J. Drake, Prof. S, Lehmstedt, Prof. L. Natochenny, Prof. V. Gornostayeva, Prof. M. Rubackytė. Nuo 2007 m. kartu su seserimi smuikininke Justina Zajančauskaitė savo gimtajame mieste Simona rengia ir organizuoja „Rokiškio klasikinės muzikos festivalį”. 2005–2010 m. S. Zajančauskaitė buvo M. Rostropovičiaus paramos ir labdaros fondo „Pagalba Lietuvosvaikams“ stipendininkė, 2013–2014 m. laimėjo Ernsto Freibergero fondo apdovanojimą „Deutschlandstipendium“. Už pasiekimus muzikoje Simona yra apdovanota Prezidento V. Adamkaus premija.
Šis koncertas yra XVII Rokiškio klasikinės muzikos festivalis programos dalis
Daugiau informacijos: www.rokiskiofestivalis.com ir Facebook
Kviečiame įsigyti festivalio abonementą: https://www.ticketmarket.lt/…/rokiskio-klasikines…
RENGINIO METU BUS FOTOGRAFUOJAMA IR FILMUOJAMA
Festivalį finansuoja: Lietuvos kultūros taryba, Rokiškio savivaldybė
Pagrindinis rėmėjas: AB „Rokiškio sūris“
Rėmėjai: Rokiškio krašto muziejus
Partneriai: Rokiškio kultūros centras, Lietuvos nacionalinis muziejus, Rokiškio J. Keliuočio biblioteka, Mažoji Lietuvos kultūros sostinė Kamajai, kavinė „Pupelė“
Informaciniai rėmėjai: „Gimtasis Rokiškis“, „Sirena“, Rokiškio turizmo ir informacijos centras

Informacija

Data:
Lie 18 d.
Laikas:
19:30 - 20:30
Kaina:
5Eur
Renginio kategorija:
,
Interneto svetainė:
https://www.rokiskiofestivalis.com/s-projects-side-by-side

Vieta

Rokiškio krašto muziejus
Tyzenhauzų g. 5
Rokiškis, LT-42115 Lietuva
+ Google žem?lapis
Phone
+370 615 44586
Apsilangyti Vieta