Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • įvykęs renginys.

Šeškaturgis-Skaistaturgis

2023 m. Gru 9 d., 10:00 - 14:00

Neįtikėtina! Šeškaturgis ir Skaistaturgis šiemet kartu! Pagal Šiaurės Lietuvos tradiciją, pirmąjį Advento šeštadienį vykdavo Šeškaturgiai, antrąjį – Skaistaturgiai, trečiąjį – Saldaturgiai.

Šeškaturgyje prekiauta šiltais rūbais, kailiais, veltiniais. Tradicijoje pasakojama, jog prieš Kalėdas samdiniai, ieškodamiesi naujo darbo, sugalvodavo kaip prasimanyti pinigų. Pasakojama, kad kartais jie  šeškui kailį nudirdavę ir jį parduodavę. Galbūt iš čia ir kilo Šeškaturgio pavadinimas.

Skaistaturgis – dovanų turgus. Jis ypač aktualus būdavęs būsimiems jaunikiams. Šie gi skubėdavę pirkti dovanų savo išrinktosiosms. Juk po Trijų Karalių prasidėsiąs piršlybų ir vestuvių metas! Nusipirkdavę bernai ir sau ką nors: gal peiliuką, gal kepurę… Skaistaturgyje prekiauta   dovanėlėmis: skarelėmis, karoliais, peiliukais ir kitokiomis mielomis smulkmenėlėmis.

Saldaturgyje ieškota ko nors saladaus, kas  dedama ant šventinio stalo.  O kas gali būti saldžiau ir skaniau  už saldžią cukruotą  spanguolę ar meduotą kriaušę?

Kviečiame visus amatininkus, tautodailininkus, visus rankdarbių mėgėjus, taip pat skanumynų gamintojus registruotis į Šeškaturgį–Skaistaturgį, kuris įvyks Rokiškio krašto muziejaus pietinėje oficinoje gruodžio 9 d. 10–14 val.

Prekiautojo mokestis – 5 Eur

Registruotis prašome el.p. archyvas@muziejus.rokiskyje.lt, tel. +370 686 94657

Informacija

Data:
2023 m. Gru 9 d.
Laikas:
10:00 - 14:00
Renginio kategorija:

Vieta

Rokiškio krašto muziejus
Tyzenhauzų g. 5
Rokiškis, LT-42115 Lietuva
+ Google žem?lapis
Phone
+370 615 44586
Apsilangyti Vieta

Organizatorius

Rokiškio krašto muziejus
Phone
8 458 31512
El.paštas
muziejus@rokiskyje.lt
Apsilangyti Organizatorius svetainėje