Rokiškio krašto muziejuje rugsėjo 23 d. 13 val. vyks mokslo monografijos ir katalogo ROKIŠKIO DVARO MENO KOLEKCIJA pristatymas.

Leidinio autorė – VDU Menų fakulteto docentė dr. Aušra Vasiliauskienė, leidėjas – Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus (NČDM). 

Rokiškio dvaro kolekcija autorę dr. A. Vasiliauskienę domino jau seniai – nuo to laiko, kai daugiau kaip prieš dešimtmetį šviesaus atminimo Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus direktorius Osvaldas Daugelis (1955–2020) atkreipė dėmesį į 1842 m. žurnale Athenaeum publikuotą Aleksandro Pšezdzeckio (1814–1871) tekstą Žinios apie Simono Čechavičiaus škicus. Keli šioje publikacijoje minimi garsaus dailininko piešiniai iš Rokiškio dvaro pateko į NČDM ir saugomi grafikos rinkiniuose. „Nuo tada užčiuopta gija nuosekliai vedė gilesnio Rokiškio dvaro, jo savininkų ir meno kolekcijos istorijos pažinimo link“, – sako leidinio autorė. 

Lietuvos kultūros tarybai ir Rokiškio rajono savivaldybei iš dalies finansavus projektą, bendradarbiaujant su Rokiškio krašto muziejumi, Vytauto Didžiojo universitetu, atsirado galimybė atlikti išsamesnius meno kolekcijos tyrimus ir jais remiantis surengti parodą bei publikuoti leidinį: 2020 m. M. Žilinsko dailės galerijoje, Vilniaus paveikslų galerijoje, o 2021 m. Rokiškio krašto muziejuje eksponuota paroda Uždegta Monmartro ugnies. Rokiškio dvaro meno kolekcija, kurioje pirmą kartą kaip visuma eksponuotos dvaro vertybės, saugomos Rokiškyje, Kaune, Anykščių Sakralinio meno centre, Lietuvos nacionaliniame dailės muziejuje. 

Dabar skaitytojus pasiekia ir knyga, kurioje kartu su išsamiu moksliniu kolekcijos eksponatų katalogu pateikiami vertingo ir unikalaus meno rinkinio istorijos kontūrai, jo išlikimas ir vertė. Rokiškio dvaro meno kolekcija kaip visuma iki šiol nebuvo tyrinėta.