Tarptautinė konferencija „Latvijos ir Lietuvos dvarų ir pilių parkai: praeitis, dabartis  ir ateities perspektyvos“ – paskutinis 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projekto Nr. LLI-313 „Įspūdinga kelionė dvarų parkais visus metus“ („Four Seasons Exciting Journey in Manor Parks” / „4SeasonsParks” renginys.

Į Rokiškio krašto muziejų vasario 27 d. rinkosi projekto partneriai iš Lietuvos bei Latvijos. Projekto rezultatus pristatė Anita Škutāne (Jelgavos savivaldybė) ir Anna Builo-Hoļme (Žemgalos planavimo regionas). Pranešimą „Tvarus dvarų ir rūmų parkų tvarkymas” skaitė kraštovaizdžio architektė dr. Kristīne Dreija iš Jelgavos. Rekomendacijas dvarų ir rūmų parkų turizmo potencialui didinti pristatė Ēriks Lingebērziņs, Turibos universiteto docentas, Balticvision Riga Ltd. vykdantysis direktorius. Dr. Laimis Januškevičius, Lietuvos dendrologų draugijos garbės narys, želdynų ekspertas prie Aplinkos ministerijos ir Lietuvos dendrologų draugijos kabėjo apie Lietuvos dvarų parkus,  jų renovaciją ir tvarkymą  dendrologiniais, kraštovaizdiniais ir gamtosauginiais aspektais. Ilzenbergo dvaro ir ūkio patirtis ir galimybes pristatė šio ūkio vietininkas Gintaras Bingelis. Konferenciją baigė lektorė, gidė Daiva Tankūnaitė, jos nagrinėta tema –  „Turizmo klasteriai Lietuvoje: norim kaip geriau”.

  • 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektas LLI-313 „Įspūdinga kelionė dvarų parkais visus metus“ / „4SeasonsParks“. Projekto tikslas – saugoti dvarų parkus, siekti užtikrinti jų tvarumą ir prieinamumą bei didinti jų patrauklumą lankytojams.
  • Šį projektą finansuoja Europos Sąjunga. Visas projekto biudžetas – € 692 246.75 Eur. Iš jų – bendrasis Europos regioninės plėtros fondo finansavimas – 588 409.72 Eur.
  • Už šios informacijos turinį atsako Rokiškio krašto muziejus. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.
Interreg