Prieš 90 metų (1932) balandžio 15 d. Vyžeičių k., Rokiškio rajone gimė Aldona Laguckaitė-Varnienė – bibliotekininkė, tautodailininkė, publicistė. Šiai įvairiapusiu talentu apdovanotai žemietei paminėti Rokiškio krašto muziejus paruošė tapybos ir juvelyrikos parodą, kurioje eksponuojama tik maža dalis muziejui dovanotų  jos kūrinių. Dalį sukurtų papuošalų ir paveikslų autorė 1982 ir 1987 m. padovanojo Rokiškio krašto muziejui. 2012 m. tautodailininkės sūnus Titas Varnas muziejui padovanojo dar 37 mamos tapytus paveikslus.

A.Varnienė, baigusi Rokiškio gimnaziją, dirbo Vyžeičių, Skemų bibliotekose ir kitose kultūros įstaigose. Neakivaizdžiai Vilniaus universitete studijavo bibliotekininkystę. Visą laisvalaikį skyrė pamėgtai dailei: piešė sienlaikraščių vinjetes, kilnojamo kino reklamą, dekoracijas kaimo saviveiklininkų spektakliams. Nuo 1960 m. tautodailininkė aktyviai dalyvavo parodinėje veikloje. 1964 m. pradėjo dirbti liaudies meistre „Dailės“ kombinate Vilniuje. Su vyru skulptoriumi Eriku Varnu užaugino du sūnus – Titą ir Joną. Priklausė Lietuvos tautodailininkų sąjungos Vilniaus bendrijai. Vėliau jai buvo suteiktas meno kūrėjo statusas. A. Varnienė buvo aktyvi Vilniaus rokiškėnų klubo „Pragiedruliai“ narė, dalyvavo prie klubo veikiančiame ansamblyje.

Savo kūrybinį kelią pradėjo gamindama gintarinius papuošalus. Šiandien jau neįmanoma suskaičiuoti, kiek moterų nešioja jos sukurtas apyrankes, karolius, seges, vėrinius. Autorės darbai buvo eksponuoti ne tik Lietuvoje, bet ir Vokietijoje, Lenkijoje, Rusijoje ir kt. 1990 m. didelę dirbinių kolekciją įsigijo japonai, 1992 m. tris papuošalus savo vizito metu Lietuvoje asmeniškai pirko Danijos karalienė. A. Varnienės juvelyrikos darbų yra Palangos gintaro muziejuje, tautodailininkų sąjungos fonduose.

Meistrės rankoms pakluso ir teptukas. Labiausiai mėgo kaimo tematiką. Jos kūriniuose matome liaudies šventes, istorines kompozicijas, etnografines kaimo sodybas, gamtos motyvus. Tapybos darbų yra ne tik Rokiškio krašto  muziejuje, Obeliuose, Skemuose, bet ir Lietuvos dailės, Raseinių muziejuose.

Rokiškyje A. Varnienė savo darbus eksponavo šešis kartus. Rokiškėnai dar pamena 1983 m., kuomet muziejuje buvo eksponuojami Aldonos papuošalai ir jos vyro Eriko medaliai. Taip pat išskirtinė 1987 m. paroda, kurioje autorė atsiskleidė kaip įvairiapusė asmenybė – eksponavo ne tik papuošalus, bet ir paveikslus.  

A.Varnienės kūrybinė veikla neapsiribojo dailės darbais. Literatūrinius bandymus vainikavo trys išleistos knygos: „Šulinys“ (1993), „Karnavalas“ (2001), ,,Eilėraščiai. Katalogas“ (2000). Paskutiniu metu ruošė spaudai atsiminimų knygą apie vyrą ,,Dienoraščiai ant dulkių“ ir kraštotyrinę kaimo istorijos knygą „Skemai, Pensionatas, Vyžeičiai“.

A.Varnienė paliko ne tik įspūdingą pluoštą kūrybos darbų, bet ir daug nebaigtų sumanymų. Mirė 2011 m. vasario 1 d. Vilniuje

           Pritrūko vieno žingsnio,

           kad būtų užbaigtas mūsų kelias

           Ligi gėlėtų rojaus vartų…

           Pritrūko vieno žodžio,

           Kad būtų išsakytos meilės maldos

           Prie paskutinio altoriaus…

           Pritrūko vienos taurės,

           Kad būtų išgertas svaigulio vynas

           Pušynų mėlynoj mėnesienoj…

           Pritrūko vienos minutės,

           Kad būtų išgyventas paskutinis amžius

           Saldžiausiai meilės amžinybei…

           Pritrūko vieno žiedo,

           Mūsų vainikui Joninių naktį nupinti…

           Pritrūko vienos saujos,

           Kad būtų pastatyta smėlio pilis

           Pagairėje pasiguosti…

                                (Aldona Varnienė, 1985)