Mokslo metai atkeliauja net ir į dvarus. O moksleivio dalia visur ir visais laikais buvo ta pati. Antai grafaičiui Aleksandrui Pšezdzieckiui ant sąsiuvinio vėl nutiško rašalo dėmė! O Rokiškio ir Pastovių grafaitės, grafo Konstantino Tyzenhauzo dukterys Marija ir Elena, jau nuo aštuonių ryto žiovauja palinkusios virš knygų. Ir lieja prakaitą, prižiūrimos ne tik namų mokytojos, bet ir abiejų tėvų. Ir nei Tyzenhauzai, nei juo labiau Pšezdzieckiai nepalaiko XIX a. visuomenėje įsigalėjusio požiūrio, kad išsilavinimas moteriai nebūtinas. Gal todėl tokia daugybė Tyzenhauzų ir Pšezdzieckių — tarp kurių yra nemažai menininkų, mokslininkų, gamtininkų, istorikų, rašytojų, švietėjų ir ekonomistų — didžiuojasi ne tik savo kilme, bet ir solidžiu išsilavinimu? O braižybos, buhalterijos, statybos bei veterinarijos mokyklos jų dvaruose dygsta kaip grybai po lietaus. Dar negimus šių mokyklų steigėjui Antanui Tyzenhauzui (1733–1785), 1677 metais Rokiškyje iškilo parapinė mokykla. O kas tapo jos pirmuoju direktoriumi? Sukrimsk šį kryžiažodį it riešutą ir išsiaiškink pats!
Atsakymą iki spalio 5 dienos siųskite el. paštu muziejusrokiskyje@gmail.com. Vienam iš teisingai išsprendusių atiteks Rokiškio krašto muziejaus įsteigtas prizas.
Kryžiažodį sudarė muziejininkė Dorotėja Uždavinytė
Kryžiažodžio „Grybų kepurėlių paletė“, publikuoto rugpjūčio 7 d., atsakymai: 1. Monmartras; 2. Žalia; 3. Grindų 4. Karikatūros; 5. Eskizai; 6. Akvarelė; 7. Architektūriniai; 8. Rustemas; 9. Tikslumas; 10. Kopijavimas; 11. Tūbelis; 12. Krokuva; 13. Varšuvos; 14. Vatikanas; 15. Laiškai. Raktinis žodis – Justinas Vienožinskis.
Rokiškio krašto muziejaus prizas – nauja edukacija „Penktos valandos arbatėlė“ 5-iems asmenims atitenka Daliai Sabaliauskaitei. Edukacijos metu kartu su grafiene pasimėgausite arbatėle, „herbatnikais“ (tam tikri sausainiai) ir istorijomis, gandais bei pikantiškomis detalėmis apie dvaro gyvenimą. Dėl prizo panaudojimo prašome iš anksto susitarti tel. 8-615 44586.