Kasmet sausio 6-ąją, per Tris karalius, Lietuvos nacionalinis kultūros centras karūnuoja tris savos kultūros tradicijas puoselėjančius karalius – respublikinės konkursinės liaudies meno parodos „Aukso vainikas“ laureatus, pirmųjų vietų laimėtojus – po vieną vaizdinės, taikomosios dailės ir kryždirbystės atstovą. Pandemijai padiktavus naujas taisykles, kompetetinga komisija juos rinko virtualioje erdvėje, o iškilminga karūnavimo ceremonija atidėta palankesniam laikui. Baigiamojoje konkursinėje „Aukso vainiko“ parodoje, skirtoje Tautodailės metams, pristatyti trisdešimties kūrėjų, geriausių savo apskričių meistrų, vertingiausi vaizdinės liaudies dailės, skulptūros, tapybos, grafikos, taikomų dailės šakų bei kryždirbystės darbai.

Nugalėtojais tapo kalvis Saulius Kronis, pristatęs konkursui tradicinių kalviškų saulučių kolekciją, grafikas Viktoras Žilinskas pateikęs konkursui lino raižinius ir audėja Birutė Andrijauskienė, konkursui pateikusi tautinių kostiumų kolekciją.

„Aukso vainikas“ šiais metais rengiamas jau šešioliktą kartą. Niekas nepaneigs, kad praėjusieji metai buvo iš esmės kitokie, pažėrę ne tik netikėtumų, iššūkių, bet ir naujų galimybių, atradimų. 

Rokiškėnams ypač džiugu, kad vienas iš karūnuotųjų yra kalvis S. Kronis, gyvenantis Velžyje (Panevėžio r.), tačiau gerai pažįstamas tautodailininkams ir kitiems menu besidomintiems, nes yra Lietuvos tautodailininkų sąjungos Panevėžio skyriaus vadovas. Taigi, kaip linksmai apibūdino viena rokiškietė dailininkė – „mūsų rajono tautodailininkų viršininkas“. 2020 m. pavasarį jo darbais buvo galima grožėtis Rokiškio krašto muziejuje veikusioje kalviškosios kryždirbystės parodoje „Tradicijų dermė kryžių viršūnėse“.