Rokiškio krašto muziejuje gruodžio 17 d. buvo surengti mokymai dvarų ir pilių parkų prižiūrėtojams. Mokymai vyko vykdant  2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą Nr. LLI-313 „Įspūdinga kelionė dvarų parkais visus metus“ („Four Seasons Exciting Journey in Manor Parks” / „4SeasonsParks”.

Mokymų dalyviams apie ES ir nacionalines strategijas, teisėkūrą ir mechanizmus, naudojamus parkų vystymui,  aktualias strategijas ir finansinius instrumentus jų įgyvendinimui, taikytinas gaires ir metodologijas pasakojo, Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos Prezidentas Gintaras Karosas. Buvo aptarta ir geriausia tarptautinė parkų vystymo praktika.

Tai buvo jau penktoji, paskutinė mokymų diena, tad vyko diskusijos, apibendrinančios visus mokymus.  dalyviams buvo įteikti pažymėjimai.

Šį projektą finansuoja Europos Sąjunga. Visas projekto biudžetas – 629 246,78 Eur, iš jų Europos regioninio plėtros fondo lėšos – 588 409,75 Eur.

Projekto trukmė – 2018 m. kovo 1 d. – 2020 m. vasario 29 diena.