Rokiškio krašto muziejus dalyvauja 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projekte Nr. LLI-313 „Įspūdinga kelionė dvarų parkais visus metus“. Šį projektą iš dalies finansuoja Elėjos (Latvija), Koknesės (Latvija), Rokiškio ir Pakruojo rajonų savivaldybės. Projekto tikslas – atnaujinti dvarų parkus, sukurti naujus bendrus turistinius maršrutus, organizuoti mokymus turizmo srities specialistams ir parkų prižiūrėtojams-valdytojams, dalintis gerąja patirtimi.

Vykdant šį projektą sukurtas naujas edukacinis užsiėmimas – „Medžio ir žmogaus sielų bendrystė“. Jo metu  dalyviai susipažįsta su Rokiškio dvaro parku, jo teritorijoje buvusiais pastatais, sužino jų paskirtį. Taip pat įvedami į  medžių mitologijos pasaulį, supažindinami su vietinės kilmės medžiais, jų vaidmeniu žmogaus gyvenime. Juk medis buvo naudojamas ir būstui statyti, ir įrankiams gaminti. Svarbus jis ir etnofarmalogijoje, užkalbėjimuose, tradicijose bei papročiuose. Užsiėmimo metu ragaujama  dviejų rūšių vaistažolių arbatos.

Keliautojai  iš kaimyninės Latvijos šią savaitę ne tik aplankė muziejaus ekspozicijas, bet ir dalyvavo šiame užsiėmime – į savo šalį grįžo išgirdę naujų žinių ir kupini įspūdžių.