Gruodžio 13-oji – šv. Liucijos diena. Ji, kaip ir dauguma religinių švenčių, glaudžiai susijusi su pagonybės tradicijomis. Liucijos vardas, išvertus iš lotynų kalbos (lux, lucis) reiškia šviesą, tad ši diena siejama ne tik su šventosios Liucijos kankinyste, bet ir su Saulės sugrįžimu.

Ši diena yra reikšminga, mat nuo jos nustoja ilgėti vakarai – saulė iki pat Kūčių leidžiasi vis tuo pat metu, tik ryte kasdien pateka minute vėliau. Tad galima sakyti, kad intensyvaus tamsėjimo periodas ties Liucijos diena pagaliau stabteli. Pasak etnologo Liberto  Klimkos, visai tikėtina, jog kitados šią dieną buvo atliekamos ugnies pagerbimo, o gal ir Saulės šaukimo apeigos. Šv. Liucijos diena tinkamiausia proga pagaliau užžiebti kalėdines girliandas ir žvakes. Tai atneša į namus viltį.

O mes, muziejininkai, šviesos ir vilties ieškoti kviečiame rytoj, gruodžio 14 dieną. 16 val. prasidės renginys Kalėdų šviesa. Ateikit nešini žibintais, kad tamsiame dvaro parke nepaklystume. Jei jų neturite – atėję į muziejų nuo 12 val. galite jį pasidaryti. Taip pat pasigaminti natūralaus vaško žvakę, žaisliuką Kalėdų eglutei. Šios edukacijos nemokamos, vyks iki 16 val. Kalėdų pašto namelyje išsiųsti laiškus Kalėdų Seneliui gruodžio 14 d. taip pat nieko nekainuos.

Šis renginys –2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projekto Nr. LLI-313
„Įspūdinga kelionė dvarų parkais visus metus“ („Four Seasons Exciting Journey in Manor Parks” / „4SeasonsParks” dalis.

Projektą finansuoja Europos Sąjunga. Projekto trukmė – 2018 m. kovo 1 d. – 2020 m. vasario 29 diena.