Lietuvoje paskelbus karantiną,  lankytojams buvo užvertos Rokiškio krašto muziejaus durys – nebepriėmėme lankytojų, atšaukėme parodų atidarymus, renginius. Tačiau savo darbui atsidavusių, kūrybiškų ir išradingų darbuotojų dėka kultūrinė veikla net ir šiuo sudėtingu laikotarpiu ne nutrūko, o persikėlė į virtualią erdvę, kur buvo sėkmingai vykdoma.

Tokiai neįprastai darbo formai pasirinkome įvairias nuotolines aplinkas bei veiklos būdus –Facebook muziejaus paskyrą, muziejaus tinklalapį, Zoom platformą.

Muziejaus tinklalapyje atsirado rubrika „Vienas eksponatas“, kurioje kasdien buvo pristatoma po vieną muziejinę vertybę. Didelio dėmesio ir daugybės pasidalijimų socialiniame tinkle sulaukė skelbiamos užduotys vaikams – spręsdami kryžiažodžius, mindami mįsles bei atlikdami kitas užduotis muziejaus virtualūs lankytojai sužinojo kaip Rokas į Rokiškį atkeliavo, susipažino su Rokiškio krašto istorija.

Kvietėme ir į virtualias edukacijas, kurios buvo nufilmuotos. Mažiausiems – pasaka-edukacija „Vilkas, ožka ir ožiukai“. Vaikai ne tik pasaką žiūrėjo, bet ir užduočių gavo, o jas sėkmingai atlikę – prizų laimėjo. Paaugę galėjo nuotoliniu būdu edukacijoje „Senovė žalvariu prabyla“ dalyvauti – stebėti, kaip gaminama segė bei smeigtukas.

Negalėdami surengti gyvos parodos, ją perkėlėme į internetą – taip turėjusi įvykti uteniškių  marčios bei anytos Astos ir Genovaitės Adiklienių paroda tapo prieinama plačiam lankytojų ratui.

Apie senovėje naudotus verpimo būdus bei įrankius buvo surengta nuotolinė pamoka, kurioje Zoom pagalba dalyvavo Obelių gimnazijos moksleiviai.

Ir dar daug kitų veiklų atlikome – kvietėme su (Ne)matyta, (ne)girdėta Rokiškio krašto istorija susipažinti, skaičiuojant eksponatus galvą pamankštinti…

Džiaugiamės, kad mūsų veikla neliko nepastebėta – už kūrybiškumą ir inovatyvius skaitmeninius sprendimus karantino laikotarpiu teikiant muziejaus paslaugas virtualioje erdvėje, nuoširdų ir atsakingą požiūrį į darbą Rokiškio krašto muziejaus kolektyvui įteikta savivaldybės mero Ramūno Godeliausko padėka. Mums tai paskata ir toliau nenuleisti rankų, tęsti pradėtus darbus.