Kviečiame aplankyti atnaujintą muziejaus ekspoziciją Kriaunose!
Šalia Sartų ežero, Kriaunų kaime įkurtas Rokiškio krašto muziejaus Etnografijos skyrius. Jame vyrauja kaimo buities ir kultūros paveldo tematika. Ekspozicijose gausu įvairių to krašto amatininkų (kalvių, audėjų, žvejų) darbo įrankių ir gaminių. Šiais metais Kriaunose atnaujinta žvejybos amato ekspozicija. Buvo sumontuotas patrauklus, animaciniais siužetais papildytas informacinis stendas, kompiuteriniame terminale paskelbta informacija apie žvejybos būdus ir įrankius, vasarinę ir žieminę žvejybą, žvejų artelę, įdomybės apie gėlavandenes žuvis, vaizdo filmukas apie žvejybą žiemos metu ant Sartų ežero tarpukario metais.

Lankytojai galės virtualiai žvejoti, atspėti žuvų pavadinimus, sužinoti įvairių dalykų iš žvejų gyvenimo: kokia žuvis gerai mato ir skiria spalvas, koks sugautas didžiausias šamas, taip pat burtų, spėjimų, papročių.

Terminale naudota literatūra, fotografijos iš Klaudijaus Driskiaus kolekcijos bei Rokiškio krašto muziejaus archyvo. Terminalą įrengė bei žaidimus sukūrė UAB „Elektroninės leidybos namai“ pagal tarptautinį projektą „Nematerialios kultūros ir vietinio istorijos paveldo išsaugojimas, prieinamumas ir plėtra, gerinant darnų turizmo konkurencingumą Latvijoje, Lietuvoje ir Baltarusijoje“ (ENI-LLB-1-108): „Atraskime regionų šaknis iš naujo!”