Rokiškio krašto muziejus kviečia į nemokamas edukacines programas ir pasinaudoti kultūros pasu – ilgalaike priemone, skirta visų Lietuvos mokinių kultūros pažinimo įpročiams ugdyti ir jų kultūros patirčiai plėsti, teikiant jiems kultūros ir meno paslaugas.

Jei turite klausimų, visada atsakysime ir patarsime.

Tel. (8-458) 31512, (8-615) 44586 kasdien, išskyrus pirmadienius, 10-18 val., arba el. paštu edukacija@muziejus.rokiskyje.lt
Arba ieškokite mūsų edukacijų, turinčių kultūros pasą ČIA

Medžio ir žmogaus sielų bendrystė
Užsiėmimo metu dalyviai gaus raktą į medžių mitologijos pasaulio pažinimą, susipažins su vietinės kilmės medžiais, jų vaidmeniu būsto statyme, įrankių dirbime, etnofarmalogijoje, užkalbėjimuose, tradicijose ir papročiuose. Ragausime dviejų rūšių vaistažolių arbatos.
Kaina – 1 Eur
Trukmė – 1 val.
KP

Rankų darbo muilo paslaptys
Užsiėmimo metu išmoksite pasigaminti muilą, sukursite jo receptą pasirinkdami
mėgstamą kvapą, nudažysite natūraliais dažais ir supakuosite dovanai.
Eksperimentuoti galėsite į valias, juk muilas gali būti įvairiausias!
Kaina – 2 Eur
Trukmė – 45 min.
KP

Žvakių liejimas
Užsiėmimo metu išgirsite žvakių atsiradimo istoriją, sužinosite apie ugnies reikšmę lietuvių etnologijoje, patys iš vaško nusiliesite žvakę, kuri papuoš Jūsų namus arba puikiai tiks dovanoms.
Kaina – 2 Eur
Trukmė – 1 val.
KP

Senovė žalvariu prabyla
Dalyviai susipažins su žalvario amžiaus istoriniu laikotarpiu, baltiška ornamentika. Išgirs pasakojimą apie gaminius iš žalvario, jų gamybos technologijas, žalvarinius papuošalus, būdingus Sėlos kraštui. Kiekvienas dalyvis po edukacinės programos išsineš savo pagamintą originalų papuošalą.
Kaina – 2 Eur
Trukmė – 1 val.
KP

Medžiotojo Roko pasakojimai apie Rokiškio senovę
Susipažinsite su Aukštaitijos krašto archeologiniais radiniais, įvairių laikotarpių medžioklės trofėjais, išgirsite pasakojimų apie medžioklę, patys šaudys iš lanko, rungsitės dėl šauniausio šaulio vardo.
Kaina – 1 Eur
Trukmė – 1 val.
KP

Pasaka – edukacija „Vilkas, ožka ir ožiukai“
Meninė lėlių teatro programa, kurioje vaikai išklausys sekamą pasaką ir patys vaidins, kurdami vilko Pilko, ožkytės Cibos, ožiukų, Kalvio vaidmenis. Jiems talkins Vėjas, Lietus, mediniais muzikos instrumentais grojantys žiūrovai.
Kaina – 1 Eur
Trukmė – 45 min.
KP

Mano prosenelių vaikystė
Programa vedama dūminėje pirkioje – aplinkoje, kokioje gyveno žmonės XIX a. Joje gausu to laikotarpio rakandų, kuriuos galėsite paliesti, išbandyti: girnomis malsite grūdus, piestoje grūsite sėmenis. Pamatysite, kaip buvo verpiama, skalbiama. Susėdę aplink stalą plėšysite plunksnas, minsite mįsles, minkles, žaisite žaidimus.
Kaina – 1 Eur
Trukmė – 1 val.
KP

Sūrio kelias
Sužinosite apie senovinius pieno produktų gaminimo būdus, pamatysite etnografinius pieno rauginimo, sviesto mušimo ir kitokius indus, ragausite sūrius, gaminamus AB „Rokiškio sūris“ prie šventiškai papuošto stalo.
Kaina – 2 Eur
Trukmė – 1 val.
KP