Anykščių koplyčioje-Pasaulio anykštėnų kūrybos centre iš Anykščių kilusiam skulptoriui, Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto profesoriui Romualdui Inčirauskui už meninių akcentų, skirtų žydų bendruomenėms atminti sukūrimą ir įrengimą, Lietuvos žydų kultūros ir istorinės atminties puoselėjimą buvo įteikta Lietuvos eilinio kario savanorio Ruvino Būno (1902–1920) vardo premija.

Premiją 2016-aisiais įsteigė organizacija „Prisimenant Litvakus, Inc“, atstovaujama Philip S. Shapiro (JAV) ir Rokiškio krašto muziejaus, ji skiriama už Nepriklausomos Lietuvos tautinių mažumų istorijos ir kultūros paveldo tyrinėjimus, jų sklaidą visuomenėje, už veiklą įtvirtinant daugiakultūrės įvairovės suvokimą, už idėjų, brandinančių visuomenės pilietiškumą ir toleranciją, įgyvendinimą.  

Rokiškio krašto muziejaus direktoriaus pavaduotojas muziejinei veiklai Giedrius Kujelis papasakojo apie Lietuvos eilinio kario savanorio Ruvino Būno (1902–1920) vardo premiją bei jos laureatus, pristatė šiųmetinį nugalėtoją – R. Inčirauskas yra septintas laureatas.

 „Mano proseneliai kilę iš Rokiškio ir Kupiškio rajonų, o mano žmona Aldona – iš Anykščių rajono. Iškilius darbus atlieka prof. Inčirauskas, būtent tokį žmogų ir norima pagerbti. Jo darbas pagrįstas Biblija ir jos istorija, ir tai yra labai svarbu. Jo darbai moko istorijos, praeities, kurie išliks ateinančioms kartoms“, – kalbėjo Ph. Shapiro.

Premijos laureatas sakė, kad ši premija jam labai netikėta. „Net nežinojau, kad tokia [premija] yra, esu labai sujaudintas, dėkingas už tą garbę ponams Šapirams, Rokiškio muziejui, komisijai, sumaniusiai šitą dalyką – įvertinti mane“, – kalbėjo R. Inčirauskas.

Laureatą sveikino Philip Shapiro su žmona Aldona, Anykščių rajono savivaldybės vyriausioji architektė bei režisierius Julius Jakubėnas, atstovaujantys Pasaulio anykštėnams, taip pat savivaldybės Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Inga Eidrigevičienė.

Skulptorius, tapytojas Romualdas Inčirauskas gimė Anykščiuose. R. Inčirauskas yra VDA Telšių fakulteto metalo meno katedros profesorius, Lietuvos dailininkų sąjungos narys, LATGA narys ir Tarptautinės medalių kūrėjų federacijos narys. Jo kūryba yra įvertinta daugeliu apdovanojimų. Šiuo metu menininkas gyvena Telšiuose, bet daug jo kūrinių puošia Anykščius.

Prieš įteikiant premiją Rokiškio krašto muziejaus atstovai pasivaikščiojo po Anykščius, apžiūrėjo R. Inčirausko darbus, skirtus čia gyvenusiems žydams atminti.