Spalio 19 d. Rokiškio krašto muziejus, vykdydamas 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą Nr. LLI-313 „Įspūdinga kelionė dvarų parkais visus metus“ („Four Seasons Exciting Journey in Manor Parks” / „4SeasonsParks”), kvietė dalyvauti mokymuose dvarų ir pilių parkų savininkus, valdytojus, prižiūrėtojus.

Mokymų metu parkas buvo apžvelgtas ekologiniu, estetiniu ir socialiniu aspektais. Dalyviai turėjo galimybę susipažinti su parku kaip gyvu organizmu, įsigilinti į parko gyvybingumo ir ekologinę dermę, sužinojo, kaip skatinti lankymąsi parkuose, kaip juos paversti traukos objektais.
Mokymų dalyviai į parką pažvelgė ir kaip į meno kūrinį, sprendė, kas yra parkų atnaujinimo ir gaivinimo pagrindas, kas parke svarbiausia. Po teorinių žinių pateikimo vyko ir praktinis užsiėmimas, kuriame buvo aptariami konkretūs atvejai.

Mokymus vedė:
Anželika Kriaučiūnienė (Trakų istorinio nacionalinio parko direkcijos Kraštotvarkos ir Užutrakio dvaro sodyba);
Steponas Deveikis (Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjunga);
Vaiva Deveikienė (Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjunga, Vilniaus Gedimino technikos universitetas);
Gintaras Bingelis (VšĮ „Ilzenbergo dvaras).

Šį projektą finansuoja Europos Sąjunga. Visas projekto biudžetas – 629 246,78 Eur, iš jų Europos regioninio plėtros fondo lėšos – 588 409,75 Eur.

Projekto trukmė – 2018 m. kovo 1 d. – 2020 m. vasario 29 diena.