Ne tik Rokiškio krašto muziejus, bet ir Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus Kaune saugo vertingus eksponatus iš Rokiškio dvaro. Į Kauną dvare buvusios meno vertybės pateko 1941 m. spalio 9 d. siekiant užtikrinti jų saugumą.

M. K. Čiurlionio dailės muziejus rengia parodą „Uždegta Monmartro ugnies: Rokiškio dvaro dailės kolekcija“. Todėl dalis vertingiausių eksponatų iš Rokiškio dvaro pusmečiui iškeliauja į Kauną. Tačiau neišsigąskit – mūsų muziejus tuščias nelieka – eksponatai pakeičiami unikaliais XVI–XIX a.  Vakarų Europos dailininkų tapybos, skulptūros ir taikomosios dailės dirbiniais iš Mykolo Žilinsko kolekcijos.

Parodos „Uždegta Monmartro ugnies: Rokiškio dvaro dailės kolekcija“ tikslas – visuomenei pristatyti išlikusius Rokiškio dvaro turtus, atskleidžiant vertingiausią dalį, kurios pagrindą sudaro Vakarų Europos ir Lietuvos tapybos, grafikos, skulptūros ir taikomosios dailės dirbiniai; parodą papildyti kontekstine archyvine, ikonografine medžiaga, atskleidžiančia dvaro ir Tyzenhauzų-Pšezdzieckių giminių istorijos, to meto aristokratijos gyvenimo fragmentus; remiantis ekspozicine medžiaga papasakoti apie įdomiausias Tyzenhauzų ir Pšezdzieckių giminės asmenybes, akcentuojant K. Tyzenhauzą, kitus kultūros mecenatus, kultūros baruose pagarsėjusius kūrėjus, moteris dailininkes, rašytoją Sofiją Tyzenhauzaitę-de Šuazel-Gufjė; ekspoziciją papildyti dokumentine medžiaga, demonstruojama ekranuose.

Paroda „Uždegta Monmartro ugnies: Rokiškio dvaro dailės kolekcija“ Kaune veiks iki birželio mėn., po to planuojama ją pervežti į Nacionalinį Dailės muziejų Vilniuje. Lapkričio mėn. numatyta parodą pristatyti Rokiškio visuomenei.