Turbūt drąsiai galime teigti, kad Rokiškio krašto muziejus yra Rokiškio krašto istorinės atminties, tradicijų, kultūrinio paveldo saugotojas ir puoselėtojas. Tačiau muziejus ne tik saugo, bet ir kuria naujas tradicijas, kultūrinį Rokiškio miesto veidą.
Daugeliui ir ne tik Lietuvoje žinoma Rokiškio krašto muziejuje veikianti prakartėlių ekspozicija ir organizuojamos konkursinės prakartėlių parodos, Rokiškio krašto muziejaus iniciatyva sukurtas Lionginio Šepkos skulptūrų parkas, organizuojami drožėjų plenerai.
Minint 220-ąsias naujosios Rokiškio dvaro sodybos įkūrimo metines, kilo idėja įamžinti šios dvaro sodybos statytoją grafą Ignotą Tyzenhauzą (1760–1822). Bendradarbiaujant su Rokiškio krašto tautodailininku, juvelyru Igoriu Skripka buvo sukurta bronzinė atminimo lenta, kurią planuojame įmūryti Rokiškio Tyzenhauzų alėjos grindinyje.
Tokiu būdu ne tik bus įamžintas dvaro sodybos 220-osios statybų metinių ir grafo Ignoto Tyzenhauzo atminimas, bet ir bus suteikta nauja prasmė Tyzenhauzų alėjai.
Tikimės, kad šis projektas bus tęstinis ir alėjoje atsiras atminimo lentos kitiems grafų Tyzenhauzų giminės atstovams. Tikimės, kad šios mažosios skulptūros detalės mieste taps dar vienu turistiniu traukos objektu bei pasitarnaus edukaciniais tikslais.