Kultūros paveldo departamento duomenimis, iš viso Lietuvoje yra apie tūkstantį istorinių želdynų. Daugiausia jų išliko buvusių dvarų, didikų rezidencijų teritorijose. Senieji parkai planuoti geometriškai. Juose svarbios yra raiškios kompozicijos ašys, kartais net kelios, pvz., iš kompozicijos centro einančios spinduliais. Bene įdomiausia kompozicijos ašių struktūra yra išlikusi urbanistinio parko įkomponavimu mieste išsiskiriančiame Rokiškio parke.
Rokiškio dvaro parkas pradėtas kurti XVIII a. pabaigoje ir buvo laikomas puikiu architektūros ir sodininkystės kūriniu. To meto rezidencijos buvo kuriamos laikantis simetrijos, su ilgomis ašimis, formuojančiomis tolimą horizontą. Galėjo būti ir kelios ašys, kaip Rokiškio dvaro parke, kur viena ašis veda nuo bažnyčios iki rūmų, o nuo jų eina spinduliai į skirtingas puses. Tai baroko laikotarpiu paplitęs radialinis parkų planavimas. Tyrinėjimai rodo, kad parke augo vynuogynas, buvo įkurtos oranžerijos, kuriuose auginti šiltųjų ir subtropinių kraštų augalai pvz. apelsinai, bananai, mandarinai. Puoselėti sodą, gėlynus, prižiūrėti barokinio stiliaus parką reikėjo daug lėšų, žinių ir darbo. Tam buvo samdomi profesionalūs sodininkai. Radialinio išplanavimo parkas su šalia įrengtu 1,4 ha tvenkiniu, rūmai ir šoninės oficinos sudaro daugiau vilos tipo ansamblį negu tipišką dvaro sodybą.
Šiandien dvaro parkas prižiūrimas muziejaus darbuotojų, lankomas turistų bei mėgstamas rokiškėnų. Čia vyksta įvairūs koncertai, miesto gimtadieniai ir kiti renginiai.
2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektas Nr. LLI-313 „Įspūdinga kelionė dvarų parkais visus metus“ iš dalies finansuos Elėjos (Latvija), Koknesės (Latvija), Rokiškio ir Pakruojo r., dvarų parkų atnaujinimą, padės sukurti naujus bendrus turistinius maršrutus, organizuoti mokymus turizmo srities specialistams ir parkų prižiūrėtojams-valdytojams, kvies pasidalinti gerąja patirtimi, organizuoti susitikimus su žurnalistais. Esant atviroms sienoms, kada lankytojams yra siūloma tiek daug ir įdomių objektų bei patirčių, atskiriems ir smulkiems lankytiniems objektams iškyla žinomumo ir prieinamumo problema. Taip prarandami potencialūs lankytojai. Todėl labai svarbu suvienyti ir koncentruoti turimus išteklius, juos vystyti, lankytojams pateikti matomus ir patrauklius pasiūlymus. Projekto įgyvendinimo metu planuojama Rokiškio dvaro parką aprūpinti nauju inventoriumi – sūpynėmis, suoliukais, šiukšliadėžėmis.
Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projekte dalyvaujantys partneriai įgyvendindami veiklas bendradarbiaus siekdami išsaugoti savo dvarų parkus, rūpindamiesi jais, taip siekdami užtikrinti dvarų parkų tvarumą ir prieinamumą dabartinėms ir būsimoms kartoms. Projektas padės plėtoti įvairią, patrauklią tarpvalstybinio turizmo paklausą ir skatins kultūros paveldo išsaugojimą abiejose valstybėse partnerėse.

Projektą iš dalies finansuoja 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programa.

ERPF lėšos – 588 409,75 Eur
Bendras projekto biudžetas – 692 246,78 Eur

Projekto pradžia ir pabaiga:
2018-03-01 – 2020-02-29

Projekto partneriai: Jelgavos r. savivaldybė, Rokiškio krašto muziejus, Pakruojo r. savivaldybė, Žiemgalės planavimo regionas, Koknesės r. savivaldybė.