Muziejaus archyvo duomenys rodo, kad Rokiškio dvarininkai saugojo įvairias relikvijas. Viena iš jų – moteriška rytinė palaidinė neglige (negliže). Ši palaidinė galėjon būti dėvima ant naktinių marškinių, pavyzdžiui, lovoje geriant rytinę arbatą, todėl ji trumpa, 82 cm ilgio. Manoma, kad tai chalato prototipas. Drabužis sudėtingo kirpimo, daugiasluoksnis, platėjančio silueto, pasiūtas iš aštuonių rūšių šilko, aksomo, tiulio ir auksu bei sidabru dengtais siūlais siuvinėto kašmyro, puoštas nėriniais ir pozumentais – sidabru ataustomis juostelėmis su kutais. Labai puošnios rankovės – nuo riešo iki alkūnės siauros, pasiūtos iš gelsvo siuvinėto tiulio, o nuo alkūnės iki peties – iš dviejų rūšių šilkinio audinio. Viršutinis labai plonas šilkas gausiai rauktas ties petimi.

Ši rytinė palaidinė buvo labai sunykusi, audiniai ir siuvinėjimai aptrupėję, atirę. Ypač nukentėję vidiniai sluoksniai, pamušalai bei viršutinis rankovių šilkas. Ties apykakle sumesta klostė, tikriausia pritaikant palaidinę kitai moteriai. Vidinėse siūlėse rasti visų originalių apmušalų likučiai. Rytinė palaidinė 1997–1999 m. restauruota P. Gudyno restauravimo centre.

Užduotis vaikams; nupieškite grafienę, vilkinčią šią palaidinę. Piešinius nufotografuokite ir siųskite el. paštu j.jureviciene@muziejus.rokiskyje.lt