Kuriantis žmogus negali savęs įsprausti į tam tikrus ,,rėmus“, numatytas normas, kurti vien tik tautos tradicijas atspindinčius kūrinius. Jis nuolat kovoja su savimi norėdamas sukurti kažką nepaprasto ir įdomaus, karpiniu papasakoti vis naują istoriją, tobulinti savo kūrimo techniką – išraityti kuo detalesnį raštą, plonesnę liniją, ar panaudoti neįprastą medžiagą karpinio užklijavimui (stiklą, audinį, medį, kartoną ir kt.). Kūrėją įtakoja atsirandančios technologijos, medžiagos, socialiniai tinklai, bendravimas su Lietuvos ir kitų tautų karpinius kuriančiais žmonėmis, jų naujausių darbų matymas, noras savo kūriniais papuošti savo namus, naudojamus daiktus. Stebint karpytojų neįtikėtiną išmonę ir gimė mintis – surengti netradicinių karpinių parodą, kurioje kiekvienas galės parodyti įvairių temų, spalvinių sprendimų karpinius (paveikslus, atvirukus, knygų skirtukus, karpiniais dekoruotus daiktus). Kitas parodos tikslas – burti ir vienyti gausią Lietuvos karpytojų bendruomenę, kelti jiems naujus iššūkius, padrąsinti, leisti eksperimentuoti. Todėl visai nenuostabu, kad nemaža dalis parodoje eksponuojamų darbų yra sukurti būtent šiai parodai (2018-2019)

Parodoje savo kūrybą pristato 57 karpytojai iš visos Lietuvos (Akmenės, Anykščių, Biržų, Druskininkų, Ignalinos, Jonavos, Kauno, Kazlų Rūdos, Kėdainių, Kupiškio, Marijampolės, Panevėžio, Rokiškio, Skuodo, Šiaulių, Šilutės, Tauragės, Utenos, Vilkaviškio, Vilniaus, Zarasų). Tarp jų Lietuvoje ir užsienyje garsūs karpinių meistrai ir pradedantys karpyti, pirmą kartą dalyvaujantys respublikinėje karpytojų parodoje. Iš viso eksponuojami 465 kūriniai.

Respublikinės parodos ,,Karpinių ažūrai“ dalyviai nekonkuruoja tarpusavyje, nes jie visi turi savitą kūrybinį braižą, yra unikalūs, drąsūs, pastebintys ir palaikantys vieni kitų kūrybą, nuoširdžiai patariantys. Jie pirmą kartą pateikia Jums savo pačius įdomiausius kūrybinius sumanymus.

Nuotraukos Gitos Kolosovienės