Metai Rokiškio dvare persirito į antrąją pusę. Tu jau pažįsti nemažai Tyzenhauzų ir Pšezdzieckių giminių atstovų. O ar buvai pristatytas grafo Konstantino Tyzenhauzo dukteriai Elenai? Kaip ir Misė su Bise, ji taip pat grafaitė, o jos piešimo sąsiuviniuose puikuojasi kvapą gniaužianti rūšių, spalvų ir formų įvairovė. Pradedant kopūstgalviu raukšliumi ir piktąja ūmėde, baigiant kankorėžine plempe, paprastuoju trimitėliu bei itin retu grakščiuoju minkštūniu. Kaip manai, kas čia tokie? Ir kokios spalvos bus pirmasis grybas, kurį tu šiemet surasi? Tik negaišk, nes grafaitės Elenos Tyzenhauzaitės (1825–1865) piešiniuose, iš kurių išeitų solidus LDK grybų pažinimo vadovėlis, pažymėtos tikslios Lietuvos ir Baltarusijos radimvietės!

Rokiškyje gyveno dar viena spalvinga asmenybė, gimusi 1886  m. birželio 29 d.  Rokiškio valsčiuje, Mataučiznoje, ir iki 1960 m. nesiskyrusi su palete. Kas šis garsus tapytojas dailėtyrininkas, Kauno meno mokyklos direktorius, mokytojavęs ir Rokiškio bei Zarasų gimnazijose?  Pasismailink pieštuką ir išsiaiškink!

Kryžiažodį Grybų kepurėlių paletė rasite čia

Kryžiažodžio „Antano Tyzenhauzo ūkis“, publikuoto liepos 10 d.,  atsakymai: 1. Miežiai; 2. Malūnai; 3. Pomidorai; 4. Kanapės; 5. Produkcija; 6. Perukai; 7. Plūgas; 8. Grėblys; 9. Kibiras; 10. Valstiečiai; 11. Humaniškumas;  12. Kumečiai; 13. Ledainė; 14. Vainikas. Raktinis žodis: Jonas Horodeckis

Rokiškio krašto muziejaus prizas  – nauja edukacija „Penktos valandos arbatėlė“ 5-iems asmenims atitenka Irenai Davainytei. Edukacijos metu kartu su grafiene pasimėgausite arbatėle, „herbatnikais“ (tam tikri sausainiai) ir istorijomis, gandais bei pikantiškomis detalėmis apie dvaro gyvenimą. Dėl prizo panaudojimo prašome iš anksto susitarti tel. 8-615 44586.

Atsakymą iki rugsėjo 5 dienos siųskite el. paštu muziejusrokiskyje@gmail.com. Vienam iš teisingai išsprendusių atiteks Rokiškio krašto muziejaus įsteigtas prizas.

Kryžiažodį sudarė muziejininkė  Dorotėja Uždavinytė