Projektas „Kultūros piligrimų kryptis – Rokiškio kraštas“ pasiekė pusiaukelę. Panemunėlyje, kunigo švietėjo Jono Katelės raštingiausioje parapijoje, vyko penktasis renginys – paroda koncertas.
Pakeliauti sakraliniu maršrutu po Rokiškio kraštą panemunėliečius projekto vykdytojai pakvietė po Rokiškio dekano Eimanto Noviko laikomų šv. Mišių. Dekanas pasidžiaugė, jog rajone gimsta tokios iniciatyvos, kurios garsina kraštą, atkreipia dėmesį į gausų kultūrinį ir religinį paveldą, kuris, be abejo yra labai unikalus.
Simboliškai atrodė ir žmogus, apie kurį buvo kalbama penktajame renginyje – tai kunigas švietėjas Jonas Katelė, kurio dėka Panemunėlio kraštas XIX a. pabaigoje – XX a. pradžioje buvo raštingiausias ir labiausiai apsikaitęs visoje Lietuvoje. Pristatydama maršrutą, Rokiškio rajono vietos veiklos grupės pirmininkė Raimonda Stankevičiūtė – Vilimienė pabrėžė, kad net ir vieno žmogaus iniciatyva galima pasiekti rezultatų, kurie jį įamžins.
Patys sakralinį maršrutą keliaujantys projekto vykdytojai – projekto vadovė Milda Ulevičienė, Rokiškio vietos veiklos grupės pirmininkė Raimonda Stankevičiūtė – Vilimienė, Rokiškio krašto muziejaus istorijos skyriaus vadovas Giedrius Kujelis, dainų kūrėja bei atlikėja Vilija Radvilė bei savanoriai beveik kas sekmadienį aplanko vis kitas parapijas, supažindina vietos gyventojus ir svečius su to krašto kultūriniu bei sakraliniu paveldu.
Ištraukiamų stendų paroda apie 20 religinių – kultūrinių objektų bei asmenybių, įsiamžinusių su unikaliu palikimu ir pristatymai su koncertine programa jau vyko Panemunio, Kriaunų, Salų, Kamajų, Panemunėlio bažnyčiose, Jūžintuose. Suplanuoti ir likusieji –Onuškyje, Suvainiškyje ir Rokiškyje.
Piligrimų maršruto idėją remia Lietuvos kultūros taryba ir Rokiškio rajono savivaldybė. Idėją įgyvendina Rokiškio rajono vietos veiklos grupė su partneriais Rokiškio krašto muziejumi, kaimų, miestelių bendruomenėmis ir Rokiškio dekanato bažnyčiomis.

Nuotraukoje – maršruto pusiaukelė Panemunėlio bažnyčioje su dekanu Eimantu Noviku, Rokiškio rajono vietos veiklos grupės pirmininke Raimonda Stankevičiūte – Vilimiene, projekto vadove Milda Ulevičiene ir istoriku Giedriumi Kujeliu.

Valentino Morkūno foto.