Baigėsi 2020 m. liepos mėn. pradėto įgyvendinti projekto „Amatų meistrų mokymas Rokiškio mieste per neformalų švietimą“ veiklos. Projektas buvo finansuojamas iš Europos socialinio fondo lėšų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų, kurį administruoja Europos socialinio fondo agentūra. Projektą įgyvendino Rokiškio krašto muziejus.

Projekto tikslas ­– didinti Rokiškio miesto gyventojų įsidarbinimo galimybes, pasitelkiant neformalaus švietimo veiklas. Tikslinė projekto grupė – darbingi ekonomiškai neaktyvūs Rokiškio miesto gyventojai.

2020 m. liepą įvyko įvadinis seminaras visiems projekto dalyviams. Rugpjūtį–rugsėjį  vyko juostų pynimo ir odos dirbinių gamybos amato mokymai, kuriuose dalyvavo 5 dalyvės. Senjorės labai džiaugėsi galimybe susipažinti su šiais amatais ir pačioms praktiškai įgyvendinti savo idėjas. Su didžiuliu entuziazmu dalyvės mokėsi odos dirbinių gamybos amato, iš pradžių nedrąsiai, abejodamos, o į mokymų pabaigą jau su kūrybine ugnele gamino sudėtingus gaminius. Spalį dalyviams suorganizuotas  įsidarbinimo galimybes skatinantis renginys, kuriame dalyvavo tautodailininkų atstovai, potencialūs darbdaviai ir užimtumo tarnybos specialistė.

Dėl karantino teko koreguoti veiklų grafikus, pratęsiant projekto sutartį,  projekto veiklas perkeliant į 2021 metus.

Liepos­–rugsėjo mėn. vyko keramikos amato mokymai, kuriuose dalyvavo 10 dalyvių. Dalyviai susipažino su molio savybėmis, keramikos dirbinių formavimo, dekoratyvinės puošybos būdais, naudojamais įrankiais, glazūrų įvairove bei degimo krosnies naudojimo ypatumais. Dalyviai išmoko nulipdyti ne tik buityje naudojamus daiktus: ąsotį, puodelį, dubenėlį, vazą, bet ir meninę vertę turinčių gaminių: švilpynę, dekoratyvinę lėkštę, kaukę ir kt. Gavę teorinių molio apdorojimo žinių, dalyviai kiekvieno užsiėmimo metu vis drąsiau įgyvendino savo kūrybines idėjas.

Rugsėjo, lapkričio mėn. vyko informacinių technologijų panaudojimo efektyvesniam įvairių amatų mokymuisi, pardavimo el. erdvėse ir įgytų gebėjimų sklaidai bei  amato pateikimo mokymai. Dalyviai buvo suskirstyti į dvi grupes: pirmoje grupėje 10, antroje – 15 dalyvių. Mokymų metu dalyviai susipažino su kompiuterinės grafikos ir dizaino, reklamos elektroninėje erdvėje bei elektroninės komercijos pagrindais.

Rugsėjo–spalio mėn. vykę tekstilės amato mokymai sulaukė 10 dalyvių, kurie susipažino su tekstilės dirbinių, audinių rūšimis, dekoravimo technikomis ir siuvimo įrenginiais. Išmoko taikyti skiautinių, dekoratyvaus siuvimo bei netradicines technikas. Dalyvės pasiuvo prijuostes, užvalkalus pagalvėlėms, kepures, sukneles, palaidines ir kt.

Visą lapkritį Rokiškio krašto muziejaus erdvėse veikė projekto dalyvių sukurtų gaminių paroda, kurią vainikavo baigiamasis renginys. Jo metu buvo aptartos projekto veiklos bei rezultatai, dalyviams įteikti mokymų pažymėjimai.

Projekto veiklos buvo įvykdytos, įgyvendinti projekto tikslai ir uždaviniai, išpildyti dalyvių lūkesčiai. Projektas tapo puikia priemone praplėsti kompetenciją, įgyti naujų darbinių įgūdžių. Projekto dalyviai įgijo daugiau motyvacijos, drąsos, pasitikėjimo savimi ir draugų.