Kaip greit prabėga tūkstantmečiai… Ką jau kalbėti apie tuos 220 Rokiškio dvaro gyvavimo metų, pradedant pirmąja Ignoto Tyzenhauzo vasara Rokiškio dvare. Štai ir paskutinis jubiliejinio kryžiažodžio mėnuo. Per metus gerokai nuaugusios ir įrudusios grafaitės Pšezdzieckytės Misė ir Bisė vėl balina odą rūgpieniu ir ruošiasi būsimam Kalėdų baliui, nors jau nebebus debiutantės. Dabar jos valandų valandas karpo popierines snaiges. Juk Adventui pasibaigus ir vėl liesis vynas, ir vėl žirgai skubės Vilniaus ir Varšuvos link, kur vėl ir vėl suksis šokėjų poros, pagaliau sulaukusios dar vienos Kalėdų šventės. Nagi, paskubėk! Gal Varšuvos parduotuvėse jau išdėlioti stikliniai burbulai, vadinami bombomis? Varvekliai, paukščiai, miniatiūriniai arbatos servizai ir kitokios figūrėlės iš trapaus spalvoto stiklo, kurių taip smagu įsigyti. Grafas Zbignevas Tyzenhauzas 1843 m. laiške giminaičiams pasakoja, ką veikia jo artimieji: antai Zbignevo tėvas Konstantinas sėdi prie kolibrių kolekcijos, o brolis Reinoldas – „gyvas kaip žieminis obuoliukas“. O ar žinai, kokios rūšies obuoliai grafų laikais ant eglutės keliaudavo pirmiausia? Tau tereikia teisingai išspręsti kryžiažodį ir į langelius įrašyti obuolių veislės pavadinimą. Beje, iš šių obuoliukų kadaise virtas sirupas dar labiau nei cukrus pasaldindavo ir taip jau saldžią dvarininkų kasdienybę!

Kryžiažodį „Gero apetito! Smacznego! Bon appetit!“ rasite ČIA

Kryžiažodį sudarė muziejininkė Dorotėja Uždavinytė

Atsakymą iki sausio 10 dienos siųskite el. paštu muziejusrokiskyje@gmail.com. Vienam iš teisingai išsprendusių atiteks Rokiškio krašto muziejaus prizas.

Kryžiažodžio „Missa pro defunctis“, publikuoto lapkričio 20 dieną, atsakymai: 1. Aleksandra; 2. Marija; 3. Ignotas; 4. Mariana; 5. Antanas; 6. Oktavijus; 7. Kalavijuočiai; 8. Engelbrechtas; 9. Konstantinas; 10. Mozūrija; 11. Antanas; 12. Jonas; 13. Džiova; 14. Reinoldas; 15. Elžbieta; 16. Aleksandras; 17.Sofija; 18. Pastovių. Raktinis žodis: Pulkim ant kelių

 

Rokiškio krašto muziejaus prizas   – knyga, skirta Rokiškio dvaro mūrinių rūmų 220 metų jubiliejui „Rokiškio dvaro rūmų valgomojo interjeras. Nuo Egipto iki Zakopanės“ atitenka Rasai Kvedarienei. Prizą kviečiame atsiimti Rokiškio krašto muziejaus kasoje antradieniais–sekmadieniais 10–18 val.