Daugelis mūsų ne tik yra girdėję posakį „sveikata – brangiausias turtas“, bet ir įsitikinę jo teisingumu. Apie sveikatą dažniausia susimąstome tik tada, kai  prispausti ligos ar užklupus negalavimui atsiduriame poliklinikoje ar ligoninės palatoje.  Apie ligoninę ir šios dienos eksponatas, skirtas Pasaulinei sveikatos dienai, kuri pažymima kasmet balandžio septintąją.

Rokiškio rajono ligoninės veiklos pradžia – 1910 m. Įstaiga įsikūrė Vytauto gatvės vienaukščiame pastate. Per Pirmąjį pasaulinį karą rokiškėnų civilinė gydymo įstaiga buvo paversta karo ligonine. Po karo ligoninėje dirbo karinį laipsnį turintis gydytojas, vaistininkas ir medicinos sesuo.
Pamažu ligoninėje gausėjo medikų: 1921 m. joje dirbo 2 medicinos seserys, o 1928 m. – 3 gydytojai ir 5 medicinos seserys. Beje, jų paslaugos buvo brangios: už ligoninėje praleistą parą reikėjo mokėti 4 Lt, o už įvairias procedūras, operacijas ar gimdymo priėmimą imtas papildomas mokestis.
1918-1920 m. Rokiškio ligoninei vadovavo Vladas Lašas, vėliau garsus Lietuvos gydytojas, alergologijos pradininkas, profesorius. Jis – tikras mūsų krašto vaikas, gimęs Paupės kaime, baigęs Rokiškio pradžios mokyklą.
Svarbūs ligoninei buvo 1932-ieji: iškilo jos antrasis aukštas, įrengta operacinė. Pirmasis ligoninės chirurgas Čerškus atlikdavo trūkio ir apendicito operacijas. Sunkiau sergantys rokiškėnai buvo siunčiami į Panevėžio ar Šiaulių gydymo įstaigas.
Ir tuomet medicinos paslaugos buvo mokamos: ambulatorinis ligonio apžiūrėjimas kainavo 3-5, operacija – apie 50, gimdymo priėmimas – 30 litų.

Fotografijoje – medicinos  seserys Elena Daniūnienė (sėdi) ir Barbora Bražiulytė Rokiškio ligoninės chirurginiame skyriuje XX a. 4 deš.