Žinomiausia vaikų rašytoja Astrida Lindgren yra pasakiusi: „Niekas taip neišjudina ir neugdo vaiko fantazijos kaip knyga“.  Kūrybingai ir su psichologės talentu  rašytoja atskleidžia vaiko vidinį pasaulį  Mažylio ir Karlsono bendravime, Pepės Ilgakojinės išdaigose. Su A. Lindgren knygomis užaugo ne viena vaikų karta, patyrusi skaitymo malonumą. Labai norisi, kad is vaiko pasaulis ugdytųsi ir su Antanuko rytu, cukrinių avinėlių skoniu, Rudnosiuko nuotykiais.

Tarptautinės vaikiškos knygos dienos proga pristatome iš Rokiškio kilusios dailininkės Ievos Naginskaitės (1912–2012) pieštą  edukacinę knygelę „Ką padarė žirklės“, skirtą ikimokyklinio amžiaus vaikams. Pirmą kartą ši knygelė buvo išleista 1961 m. ir tapo išskirtiniu knygų vaikams leidybos pavyzdžiu. Šioje knygelėje (pakartotinai išleista 2018 m.) nupiešti 9 gyvūnų ir 9 įvairių profesijų žmonių atvaizdai, iš kurių galima sudėti 162 skirtingus personažus.

Mažiesiems skaitytojams linkime augti kartu su puikiomis knygelėmis, o šią galima rasti Rokiškio krašto muziejaus bibliotekoje.